Temp Cleaner 1.3 portable

Temp Cleaner

Temp Cleaner to małe przenośne (portable) narzędzie do czyszczenia plików tymczasowych.

Aby utrzymać komputer w dobrym stanie, ważne jest, aby regularnie usuwać bałagan i nieużywane pliki, Pliki tymczasowe są przechowywane na dysku twardym i mogą zapełniać foldery TEMP, Regularna konserwacja może przyspieszyć działanie i zwolnij dużo miejsca z tego powodu zakodowaliśmy małe narzędzie Temp Cleaner, które może łatwo wyczyścić folder tymczasowy (po prostu uruchom). Oprogramowanie usuwa tylko nieużywane pliki w folderach „ %Temp% ” i „ %SystemRoot%\Temp ”. Niektórych plików i folderów nie można usunąć, jeśli są używane.

Po uruchomieniu Temp Cleaner pokaże liczbę usuniętych plików TEMP i folderów w zasobniku systemowym, jeśli użyjesz TempCleaner.exe z parametrem /s , nie wyświetli żadnego komunikatu w zasobniku systemowym

UWAGA: aby usunąć niektóre pliki lub foldery, może być konieczne uruchomienie programu Temp Cleaner z uprawnieniami administratora.

Inna metoda usuwania plików tymczasowych:
Codziennej pracy komputera nieodłącznie towarzyszy zjawisko powstawania tzw. plików tymczasowych, które są pozostawiane przez różne programy oraz moduły instalacyjne. Z czasem ich liczba staje się tak duża, że użytkownik zaczyna odczuwać spowolnienie komputera.
System Windows i liczne programy użytkowe tworzą w trakcie działania pliki tymczasowe. Jeżeli praca programu zostanie przerwana w nietypowy sposób, np. przez błąd systemu, pliki te pozostają w komputerze i zajmują cenne miejsce na dysku. Pliki tymczasowe łatwo rozpoznać po ich rozszerzeniach: .tmp,. bak, .$$$ lub. sik. Tylko w nielicznych przypadkach mogą się one przydać. Dlatego warto, co pewien czas, usuwać zgromadzone pliki tymczasowe. Możemy to uczynić za pomocą programu do oczyszczania dysku lub ręcznie. Najpierw należy za kończyć pracę wszystkich uruchomionych programów. Następnie uruchomić Eksploratora Windows i w Katalogu Windows odnaleźć folder „Temp”, w którym składowana jest większość plików tymczasowych. Z menu Eksploratora wybieramy polecenie „Edycja -> Zaznacz wszystko”. Pliki tymczasowe zostaną „podświetlone”. Teraz z menu wybieramy „Plik / Usuń” i czekamy, aż zostaną skasowane wszystkie zaznaczone pliki. Tym sposobem możemy odzyskać sporo miejsca na lokalnym dysku.
Autor: Piotr Palusiński – MVP Windows Expert-Consumer

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: English.

Producent programu nie przewidział innych języków ze względu na prostotę programu.

You may also like...