Distrochooser 5.1 online

Distrochooser

Distrochooser (distrochooser.de) stara się pomóc początkującym użytkownikom systemu Linux w wyborze dystrybucji dostosowanej do ich potrzeb. Podane wyniki są sugestiami opartymi na Twoich odpowiedziach. Czasami wyniki mogą nie być tak dopasowane ze względu na złożone interakcje między odpowiedziami.

Od 14 czerwca 2014 strona Distrochooser przetworzyła 1844576 testów.

Linux

Linux – rodzina uniksopodobnych systemów operacyjnych opartych na jądrze Linux. Linux jest jednym z przykładów wolnego i otwartego oprogramowania (FLOSS), jego kod źródłowy może być dowolnie wykorzystywany, modyfikowany i rozpowszechnian. Od kwietnia 2017 roku Android (z zaadaptowanym jądrem Linuxa) oficjalnie jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie.
Jednym z zastosowań Linuksa są środowiska serwerowe, dla których komercyjne wsparcie oferują firmy komputerowe, jak IBM, Oracle, Dell, Microsoft, Hewlett-Packard, Red Hat i Novell. Linux instalowany jest na różnorodnym sprzęcie komputerowym, np. komputerach biurkowych, superkomputerach i systemach wbudowanych, jak telefony komórkowe, routery oraz telewizory (np. LG, Samsung).

Test Distrochooser został podzielony następująco:

-Oprogramowanie: Zastosowanie
-Znajomość komputera
-Linux i Ty
-Instalacja: Zestawy ustawień
-Wsparcie sprzętowe
-Źródła pomocy
-Interfejs użytkownika
-Dystrybucje: Cena
-Dystrybucje: Zakres
-Dystrybucje: Ideologia
-Dystrybucje: Prywatność
-Administracja
-Oprogramowanie: Aktualizacje

Baza danych – podstawowe dane, w tym struktura pytań i odpowiedzi, macierz wyników i statystyki, są zastrzeżone. Możesz z nich korzystać wyłącznie za uprzednią zgodą autorów. Teksty opisów i logo różnych dystrybucji podlegają licencjom odpowiednich właścicieli praw autorskich.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny (MPL-2.0 License)

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), English, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Indonesian, Italian, Nederlands, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Swedish, Turkish, Vietnamese.

You may also like...