Microsoft OneDrive 2023 online / 23.226.1031

Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive (poprzednio SkyDrive) to osobisty magazyn w chmurze, umożliwiający zapisywanie zdjęć i plików w usłudze oraz możliwość uzyskania do nich dostęp w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu gdziekolwiek jesteś. Utrata urządzenia nie spowoduje utraty plików i zdjęć zapisanych w usłudze OneDrive. Usługa skierowana jest do użytkowników indywidualnych oraz firm.

Udostępniaj pliki, foldery i zdjęcia znajomym i rodzinie. Nie musisz już korzystać z dużych załączników do wiadomości e-mail ani pendrive’ów — wystarczy, że wyślesz link w wiadomości e-mail lub SMS-ie. Przechowuj ważne pliki i zdjęcia z dodatkową warstwą ochrony w magazynie osobistym usługi OneDrive.

Przechowywanie w usłudze Microsoft OneDrive:
  • Limit – od lipca 2018 r. usługa oferuje 5 GB bezpłatnego miejsca dla nowych użytkowników. Dodatkowa pamięć jest dostępna w sprzedaży
  • Historia wersji – OneDrive zachowa starsze wersje wszystkich plików przez maksymalnie 30 dni
  • Kosz – pliki, które użytkownik zdecyduje się usunąć, są tam przechowywane przez pewien czas, nie wliczając się do przydziału użytkownika i można je przywrócić, dopóki nie zostaną ostatecznie usunięte z OneDrive
  • Pobierz jako pliki ZIP – Całe foldery można pobrać, jako pojedynczy plik ZIP za pomocą OneDrive. W przypadku pojedynczego pobrania obowiązuje limit 15 GB; całkowity limit rozmiaru pliku ZIP wynosi 20 GB; a do pliku ZIP można dołączyć do 10 000 plików
  • Pliki na żądanie – w systemie Windows 10 OneDrive może korzystać z plików na żądanie, w których pliki zsynchronizowane z OneDrive pojawiają się na listach plików, ale nie wymagają miejsca na dysku. Gdy tylko zawartość pliku jest wymagana, plik jest pobierany w tle.

Edycja:
Office dla sieci – Microsoft dodał usługę Office dla sieci Web umożliwiając użytkownikom przesyłanie, tworzenie, edytowanie i udostępnianie programu Word , Dokumenty Excel, PowerPoint i OneNote bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Ponadto Office dla sieci Web umożliwia wielu użytkownikom jednoczesne współtworzenie dokumentów programu Excel w przeglądarce internetowej oraz współtworzenie dokumentów programu OneNote z innym użytkownikiem sieci Web lub aplikacją komputerową. Użytkownicy mogą również przeglądać historię wersji dokumentów Office przechowywanych w OneDrive.
Formaty – OneDrive umożliwia przeglądanie dokumentów w formacie Portable Document Format (PDF) oraz w Open Document Format (ODF), formacie plików opartym na XML obsługiwanym przez wiele aplikacji do przetwarzania tekstu, w tym Microsoft Office, LibreOffice, Apache OpenOffice i WordPerfect firmy Corel. Funkcja wyszukiwania OneDrive obsługuje wyszukiwanie w dokumentach PDF.
OneDrive zawiera edytor tekstu online, który umożliwia użytkownikom przeglądanie i edytowanie plików w formacie zwykłego tekstu, takich jak pliki tekstowe i pliki wsadowe. Podświetlanie składni i uzupełnianie kodu jest dostępne dla wielu języków programowania i znaczników, w tym C#, Visual Basic, JavaScript, Windows PowerShell, CSS, HTML, XML, PHP i Java. Ten edytor online zawiera funkcję „znajdź i zamień” oraz sposób zarządzania konfliktami scalania plików.

Pracuj wydajniej dzięki platformie Microsoft 365 i osiągaj najlepsze efekty pracy dzięki najnowszym wersjom programów Word i Excel oraz innych aplikacji pakietu Office. Dodatkowo uzyskaj 1 TB magazynu w chmurze, funkcje udostępniania dokumentów i odzyskiwania po ataku z użyciem oprogramowania wymuszającego okup i nie tylko z usługą OneDrive.

Porównaj plany i ceny magazynu w chmurze usługi Microsoft OneDrive

OneDrive — pomoc i informacje

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny z ograniczeniami / własnościowa (freemium) + rejestracja

Languages: multilingual

You may also like...