Firemin, to zajmujący mało miejsca, dodatek do przeglądarki internetowej Mozilla Firefox i opartych na nim, np, Waterfox lub Pale Moon. Jego zadaniem jest zoptymalizowanie ilości wykorzystywanej pamięci. Umiejscawia się w zasobniku systemowym.

Praca programu polega na nieustannym eliminowaniu wycieków pamięci oraz czyszczeniu pamięci API nawet kilka razy w ciągu sekundy. Trzeba tu zaznaczyć, że przykładowo Firefox zasysa ponad 200 MB pamięci bezpośrednio z komputera, a po około 3 dniach ta wartość może urosnąć do 800 MB!

Istnieją dwie wersje programu, do instalowania na komputerze oraz przenośna wersja do uruchamiania z pamięci przenośnej lub przenośnego dysku twardego. Wersja przenośna nie zapisuje żadnych ustawień w rejestrze, ani nie pozostawia żadnych śladów na komputerze.

Wyciek pamięci (ang. memory leak) – szczególny rodzaj niezamierzonego użycia pamięci przez program komputerowy, gdy nie zwalnia on zablokowanej wcześniej pamięci, która nie jest już mu potrzebna, a może nawet rezerwuje nową.
Wycieki pamięci są efektem bardzo niepożądanym. Program bowiem zajmuje coraz więcej pamięci, ale nie jest w stanie jej wykorzystać ani zwolnić. Szczególnie w aplikacjach, które działają przez długi czas (w większości serwerowych), efekt wycieku pamięci stopniowo narasta. Sam wyciek prowadzi do spadku wydajności systemu, w skrajnym przypadku zawieszenia się programu lub innych programów, którym system nie może przydzielić wystarczającej ilości pamięci, a nawet zablokowania całego systemu operacyjnego. Doprowadzenie w wadliwym programie do możliwie dużego wycieku pamięci może być jednym ze sposobów wykonania ataku DoS. /Wikipedia – więcej/

Twórca (Rizonesoft) pisze tak o swoim programie: – Metoda, której używa Firemin, aby zmniejszyć użycie pamięci, nie została udowodniona, a debata, czy to działa, czy nie, będzie trwać cały czas, ale logika pozostanie taka, że jeśli to działa, użyj go, a jeśli nie, nie używaj go. To jest naprawdę proste.
Dodam tu, że opinie użytkowników na stronie programu są bardzo pozytywne.

Jeśli np. używamy przeglądarki Pale Moon, to w oknie programu należy podać ścieżkę do niego.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (GNU GPL v3)
Pobierz /.zip/ (2,05 MB / 2,47 MB)
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Języki / Languages: Chinese (Simplified), English, French, German, Greek, Italian, Japanese, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Slovenian, Spanish.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Firemin_firefox2005_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/12/Firemin_firefox2005_icon256-150x150.pngzbymalInternetowePrzeglądarki wwwFiremin,Firemin portable,Mozilla Firefox,optymalizacja przeglądarki,Pale Moon,Waterfox,wyciek pamięci
Firemin, to zajmujący mało miejsca, dodatek do przeglądarki internetowej Mozilla Firefox i opartych na nim, np, Waterfox lub Pale Moon. Jego zadaniem jest zoptymalizowanie ilości wykorzystywanej pamięci. Umiejscawia się w zasobniku systemowym. Praca programu polega na nieustannym eliminowaniu wycieków pamięci oraz czyszczeniu pamięci API nawet kilka razy w ciągu sekundy....