Pale Moon jest otwartą przeglądarką internetową opartą o silnik Goanna (fork silnika Gecko stosowanego w Firefoksie) dostępną dla systemów Microsoft Windows i Linux, koncentrując się na efektywności i łatwości obsługi.

Pale Moon oferuje przeglądarkę zbudowaną całkowicie z własnego, niezależnie rozwiniętego źródła, które zostało przed kilkoma laty zaczerpnięte z kodu przeglądarki Firefox, ze starannie wyselekcjonowanymi funkcjami i optymalizacjami, które poprawiają stabilność i wygodę używania przeglądarki, oferując pełne dostosowywanie i coraz większą liczbę rozszerzeń i motywów.

Ta przeglądarka, choć dość podobna do przeglądarek opartych na Gecko, takich jak Mozilla Firefox i SeaMonkey, działa w oparciu o inny układ i oferuje inny zestaw funkcji. Ma on zapewnić ścisłe przestrzeganie oficjalnych standardów sieciowych i specyfikacji w jego implementacji (z minimalnym kompromisem) i celowo wyklucza wiele funkcji, aby osiągnąć równowagę między ogólnym wykorzystaniem, osiągami i postępami technicznymi w sieci Web.

Główne cechy:
-zoptymalizowana dla nowoczesnych procesorów
-oparta o silnik Goanna
-bezpieczeństwo rozwijane od starszego kodu Mozilli i regularnie aktualizowane
-dodatkowe funkcje zabezpieczeń
-wspierana przez społeczność użytkowników i w pełni non-profit
-wydajny i w pełni konfigurowalny interfejs
-obsługa łatwych w tworzeniu, lekkich motywów (skórek)
-szybkie przetwarzanie skryptów
-zwiększona stabilność
-obsługa wielu rozszerzeń Firefoxa
-wsparcie dla rosnącej liczby rozszerzeń
-wsparcie dla HTML5 i CSS3
-szerokie wsparcie dla różnych formatów grafiki (obsługuje WebP i JPEG-XR)
-wiele opcji dostosowywania i konfigurowania.

Działa w systemach: Windows Vista (ograniczone wsparcie),7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /32-bit/ (6,6 MB / 12 MB) Pobierz /64-bit/

Uruchom plik .exe i powiedz, gdzie rozpakować (powinien być pusty lub nowy folder), następnie uruchom palemoon-portable.exe (nie palemoon.exe) w miejscu rozpakowania.

Pobierz /.paf PAppZ 32 i 64-bit/ Wybierz język i wpisz numer wersji, np.: 27.9.4

Languages Pale Moon Locale Switcher To rozszerzenie ma na celu ułatwienie instalowania i zarządzania pakietami językowymi w przeglądarce Pale Moon. Można łatwo przełączać między zainstalowanymi językami z prostego menu (umiejscawia się na pasku narzędzi nawigacyjnych).

1. Pobierz to plik, np. pl.xpi i uruchom w przeglądarce Pale Moon
2. Tam gdzie wpisujesz adres strony, wpisz about:config
3. Znajdź general.useragent.locale – domyślnie jest tam ustawione na en-US, kliknij na to dwa razy i zmień na pl-PL
4. Zamknij przeglądarkę (upewnij się, że nie działa w tle) i włącz ponownie.
Wersja instalacyjna: pobierz /32-bit/ ; pobierz /64-bit//.exe/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: /languages/ Chinese (Simplified), Czech, Dutch, English, French, German, Hungarian, Italian, Korean, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish (Argentina, Mexico, Spain), Swedish, Turkish.

 
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/09/Pale_Moon_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/09/Pale_Moon_icon256-150x150.pngzbymalPAFPrzeglądarki wwwPale Moon,Pale Moon portable,przeglądarki internetowe
Pale Moon jest otwartą przeglądarką internetową opartą o silnik Goanna (fork silnika Gecko stosowanego w Firefoksie) dostępną dla systemów Microsoft Windows i Linux, koncentrując się na efektywności i łatwości obsługi. Pale Moon oferuje przeglądarkę zbudowaną całkowicie z własnego, niezależnie rozwiniętego źródła, które zostało przed kilkoma laty zaczerpnięte z kodu przeglądarki...