foobar2000 2.1.4 portable

foobar2000

foobar2000 to zaawansowany darmowy odtwarzacz audio dla platformy Windows opracowany przez Petera Pawłowskiego, byłego programistę w Nullsoft (Winamp). Niektóre z podstawowych funkcji obejmują pełną obsługę Unicode, obsługę ReplayGain i natywną obsługę kilku popularnych formatów audio. Dzięki prostemu i przejrzystemu interfejsowi oferuje zaawansowane funkcje w wielu obszarach związanych z zarządzaniem plikami muzycznymi. Jest w stanie odtwarzać większość formatów audio, takich jak MP3, MP4, AAC, CD Audio, WMA, Vorbis, Opus, FLAC, WavPack, WAV, AIFF, Musepack, Speex, AU, SND… i więcej z dodatkowymi komponentami.
Został napisany specjalnie dla platformy Windows i nie ma planów przeniesienia go na inne. Jednak, chociaż nie jest oficjalnie obsługiwany, wiadomo, że działa w systemach Linux i Mac OS X odpowiednio przez Wine i WineBottler. Istnieje również natywny pakiet Arch Linux.

foobar2000 – mimo, że nie posiada interfejsu w języku polskim (tylko angielski i to się chyba nie zmieni), to jego obsługa jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna i raczej nie powinno to zbytnio utrudnić pracy z nim, nawet osobom nieznającym angielskiego. Ze względu na jakość dźwięku przez wielu uważany, jako najlepszy odtwarzacz audio.

Cechy odtwarzacza foobar2000:
 • Potężna architektura otwartych komponentów, umożliwiająca niezależnym programistom rozszerzenie funkcjonalności odtwarzacza, w tym możliwość całkowitej wymiany interfejsu użytkownika.
 • Pełna obsługa Unicode: nazwy plików, interfejs użytkownika, tagowanie itp.
 • Obsługa ReplayGain : zarówno odtwarzanie, jak i zapisywanie informacji ReplayGain do znaczników plików.
 • Odtwarzanie bez przerw.
 • Zaawansowane możliwości oznaczania — poprzez wbudowane okno dialogowe Właściwości i różne opcjonalne komponenty związane z oznaczaniem.
 • Wbudowana funkcjonalność biblioteki multimediów.
  -Intuicyjna składnia zapytań do przeszukiwania Media Library.
  -Obsługa automatycznych list odtwarzania: generuj dynamicznie aktualizowane listy odtwarzania na podstawie zapytań.
 • Konfigurowalne skróty klawiaturowe.
 • Obsługa transkodowania wszystkich obsługiwanych formatów audio przy użyciu komponentu Converter (wymaga zewnętrznych plików wykonywalnych kodera wiersza poleceń dla różnych formatów wyjściowych).
 • Bezpieczne zgrywanie płyt CD.
 • Obsługa przesyłania strumieniowego.
 • Wydajna obsługa dużych list odtwarzania.
 • Interfejs użytkownika z prostą konfiguracją do szybkiego i łatwego tworzenia nawet złożonych układów.
 • Wysoce konfigurowalne wyświetlanie informacji o utworze za pomocą skryptów formatujących tytuły.

foobar2000 – poradniki, instrukcje

fb2kPortable – przenośna wersja (w formacie PAF) popularnego programu foobar2000 wydana przez platformę PortableApps

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (BSD)

Wymagania systemowe (ARM):
Windows 11 dla natywnego foobar2000 ARM
Windows 10 może emulować starszą wersję 32-bitowego foobar2000.

Pobierz plik foobar2000_X.X.X.exe i uruchom instalację, a następnie wybierz opcję „Aplikacja przenośna” i rozpakuj pliki do dowolnego wybranego folderu. Uruchom program za pomocą foobar2000.exe

PortableAppZ: po uruchomieniu w oknie wpisujemy np. 2.1.4 lub 1.6.16 (tylko 32-bit). Wypakuj i uruchom foobar2000 Portable /.paf.exe/. Ustawienia zainstalowanego foobar2000 powinny zostać zachowane.

Może być konieczne pominięcie ostrzeżeń Microsoft SmartScreen dotyczących instalatora. Aby to zrobić, kliknij „Więcej informacji”, a następnie „Uruchom mimo to”. To oprogramowanie wykorzystuje kod FFmpeg na licencji LGPLv2.1.

Languages: English.

You may also like...