Foxmail 7.2.14 / 7.2.23 portable / 7.2.25

Foxmail portable

Foxmail to jeden z najstarszych i najpopularniejszych programów pocztowych. Doskonale zaprojektowany, łatwy w obsłudze, wyposażony w przyjazny, w pełni konfigurowalny interfejs użytkownika, zdobył sobie serca milionów sympatyków na całym świecie, a w szczególności w Chinach. Udostępniany przez producenta na zasadach licencji Freeware.
Obsługuje protokoły POP3, SMTP, MAPI oraz IMAP4, co pozwala na zarządzanie standardowymi skrzynkami pocztowymi, a także – (w wersji 7) – kontami Microsoft Exchange oraz Exchange QQMail. Posiada wsparcie bezpieczeństwa/prywatności S/MIME i SSL, a także – (w wersji 6.5) – obsługę certyfikatów bezpieczeństwa.

Mail Express, obsługa wielu kont, zdalna kontrola, alarmy, zaproszenie na spotkanie, przeglądanie wiadomości w trybie tekstowym lub html, to tylko niektóre funkcje w jakie program został wyposażony. Odrębną, niespotykaną w tego typu programach, jest możliwość – (tylko w wersji 6.5) – generowania i wysyłania kartek pocztowych…

Dla posiadaczy kont w serwisie Foxmail, dostępna jest Stacja Tranzytowa dla załączników o pojemności 2 GB. Załączniki można pobierać niezależnie, bez konieczności posiadania konta w serwisie Foxmail, można je udostępniać odbiorcy naszej wiadomości. Na serwerze mogą być przetrzymywane przez 30 dni.
Program nie wymaga instalacji, może pracować jako portable, co dodatkowo podnosi jego walory… /iRas/

Autorem spolszczenia do programu Foxmail jest iRas.
UWAGA: strona polskiego wsparcia to niestety nieaktywna

O wszystkich podobieństwach i różnicach wersji dowiecie się na stronie programy@pocztowe.info (niestety nieaktywna), czyli na forum alternatywnych programów pocztowych.
Na stronie tej zostały przedstawione również inne aplikacje pocztowe. Poza programami Foxmail i DreaMail jest eMClient, EssentialPIM Free, Koma-Mail i Claws Mail.
Forum jest dostępne dla wszystkich. Rejestrujcie się i bierzcie udział w dyskusjach na temat programów pocztowych, również w wersjach portable.

W systemach z włączonym UAC, nie zaleca się umieszczać programu w katalogach chronionych.
W systemach Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 pierwsze uruchomienie powinno zostać wykonane na prawach administratora.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware)

Uruchamiamy plik spolszczający /foxmail7_2_9_115_spl.exe/ i wskazujemy miejsce gdzie mamy program Foxmail, np. PortableApps > App > Foxmail i folder z numerem wersji, np. 7.2.10.151.

Info od autora spolszczenia (iRas – www.programy.pocztowe.info – niestety strona jest nieaktywna):
W kwestii spolszczenia – katalog – Languages (Language.ini, Polish.lgb) możemy przekopiować do katalogu – FoxmailPortable -> App -> Foxmail, lub do katalogu – FoxmailPortable -> Data.
Przy pierwszym wyborze, po zamknięciu programu pliki i tak zostaną przeniesione do katalogu – Data. To samo dotyczy katalogu – Storage i pliku FMStorage.list (jeśli chcemy wykorzystać konta z innej wersji programu).
Nie trzeba umieszczać plików językowych w katalogu – App -> DefaultData.
Pozostałe pliki ze spolszczenia – standardowo ładujemy do katalogu Foxmail…
Wypada jeszcze usunąć chińskie templatki z katalogu – Foxmail -> Template – > SysTemplate…

Languages: Chinese, English + Polish.

You may also like...