GPG Plugin Portable 2.2.29

GnuPG to pełna i darmowa implementacja standardu OpenPGP umożliwiającego szyfrowanie, podpisywanie danych i komunikacji (zaawansowana ochrona poczty elektronicznej). Jest to dodatek używany przez inne przenośne aplikacje, takie jak Thunderbird Portable i Mozilla SeaMonkey Portable. Jest spakowany w formacie PortableApps.com /.paf/, dzięki czemu można go łatwo zintegrować z PortableApps.com Platform, jest całkowicie darmowy.
GnuPG umożliwia szyfrowanie i podpisywanie danych i komunikacji, oferuje wszechstronny system zarządzania kluczami, a także moduły dostępu do wszystkich rodzajów katalogów kluczy publicznych.

Zarówno Mozilla Thunderbird Portable jak i Mozilla SeaMonkey Portable wykorzystają GPG Plugin Portable automatycznie z katalogu CommonFiles. Może być również zainstalowany bezpośrednio w ThunderbirdPortable\App\GPG i SeaMonkeyPortable\App\GPG.

GPG lub GnuPG (ang. GNU Privacy Guard) – wolny zamiennik oprogramowania kryptograficznego PGP (Pretty Good Privacy – narzędzie do szyfrowania poczty elektronicznej). Udostępniony na licencji GPL, pierwotnie rozwijany przez Wernera Kocha. Projekt jest wspierany przez rząd niemiecki. GPG spełnia standard OpenPGP. Obecne wersje PGP (oraz Filecrypt firmy Veridis) mogą współpracować z systemami spełniającymi założenia standardu OpenPGP (takimi jak GPG).
GPG szyfruje wiadomości używając asymetrycznych par kluczy generowanych dla poszczególnych użytkowników. Klucze publiczne mogą być wymieniane na różne sposoby, na przykład przez serwery kluczy w Internecie.
Mimo, że podstawowy program GPG działa z linii poleceń, istnieją rozmaite nakładki udostępniające interfejs graficzny. Wtyczka enigmail pozwala na zastosowanie GPG w Mozilla Thunderbird.
GPG może być również skompilowane na platformach takich jak Mac OS X i Microsoft Windows. Dla systemów Windows istnieje wersja Gpg4win.

GnuPG – poradniki, instrukcje

Josh Lake stworzył obszerny materiał dotyczący szyfrowania, w tym przewodnik po szyfrowaniu PGP (ENG). LINK: Common Encryption Types, Protocols and Algorithms Explained

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Portapps: pobierz i zainstaluj najnowszą przenośną konfigurację, gdzie chcesz, a następnie uruchom gnupg-portable.exe.
Aby dokonać aktualizacji, wystarczy pobrać i zainstalować najnowszą przenośną konfigurację.
Ten program jest samorozpakowującym się pakietem i niczego nie uruchamia.

You may also like...