Została wydana kolejna wersja GPG Plugin Portable. GnuPG to pełna i darmowa implementacja standardu OpenPGP umożliwiającego szyfrowanie i podpisywanie danych i komunikacji (zaawansowana ochrona poczty elektronicznej). Jest to dodatek używany przez inne przenośne aplikacje, takie jak Thunderbird Portable i Seamonkey Portable. Jest spakowany w formacie PortableApps.com /.paf/, dzięki czemu można go łatwo zintegrować z PortableApps.com Platform, jest całkowicie darmowy.
GnuPG umożliwia szyfrowanie i podpisywanie danych i komunikacji, oferuje wszechstronny system zarządzania kluczami, a także moduły dostępu do wszystkich rodzajów katalogów kluczy publicznych.

Info
Zarówno Thunderbird Portable jak i SeaMonkey Portable wykorzystają GPG Plugin Portable automatycznie z katalogu CommonFiles. Może być również zainstalowany bezpośrednio w ThunderbirdPortable\App\GPG i SeaMonkeyPortable\App\GPG.

GPG lub GnuPG (ang. GNU Privacy Guard) – wolny zamiennik oprogramowania kryptograficznego PGP (Pretty Good Privacy – narzędzie do szyfrowania poczty elektronicznej). Udostępniony na licencji GPL, pierwotnie rozwijany przez Wernera Kocha. Projekt jest wspierany przez rząd niemiecki. GPG spełnia standard OpenPGP. Obecne wersje PGP (oraz Filecrypt firmy Veridis) mogą współpracować z systemami spełniającymi założenia standardu OpenPGP (takimi jak GPG).
GPG szyfruje wiadomości używając asymetrycznych par kluczy generowanych dla poszczególnych użytkowników. Klucze publiczne mogą być wymieniane na różne sposoby, na przykład przez serwery kluczy w Internecie.
Mimo, że podstawowy program GPG działa z linii poleceń, istnieją rozmaite nakładki udostępniające interfejs graficzny. Wtyczka enigmail pozwala na zastosowanie GPG w Mozilla Thunderbird.
GPG może być również skompilowane na platformach takich jak Mac OS X i Microsoft Windows. Dla systemów Windows istnieje wolna wersja Gpg4win.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)
Pobierz /.paf.exe PApps/ (3 MB / 13 MB)

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/11/GPG_Plugin_Portable_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/11/GPG_Plugin_Portable_icon256-150x150.pngzbymalBezpieczeństwoenigmail,GnuPG,GPG Plugin Portable,Gpg4win,OpenPGP,plugin,SeaMonkey,szyfrowanie poczty,szyfrowanie wiadomości,Thunderbird
Została wydana kolejna wersja GPG Plugin Portable. GnuPG to pełna i darmowa implementacja standardu OpenPGP umożliwiającego szyfrowanie i podpisywanie danych i komunikacji (zaawansowana ochrona poczty elektronicznej). Jest to dodatek używany przez inne przenośne aplikacje, takie jak Thunderbird Portable i Seamonkey Portable. Jest spakowany w formacie PortableApps.com /.paf/, dzięki czemu...