gVim 9.1.0 / 9.1.0487 portable

gVim portable

Aplikacja gVim jest prostym edytorem tekstu, graficzną nakładką na konsolowy edytor Vim.

Obsługuje popularne formaty plików tekstowych wraz z pakietami Microsoft Office i Open Office. Szczególnie przydatny przy tworzeniu oprogramowania. Jest idealny dla wszystkich rodzajów edycji tekstu, od pisania e-maila do edycji plików konfiguracyjnych.

Posiada wiele opcji konfiguracyjnych, co daje nam możliwość dopasowania go do swoich potrzeb. Rozbudowane opcje utrudniają początkującym użytkownika jego używanie. Praca z programem gVim jest szybka i wygodna, jednak trzeba przyzwyczaić się do nietypowej obsługi programu.

VIM…

czyli Vi IMproved (tłum. vi rozbudowany) – jest to wysoce konfigurowalny edytor tekstu, którego zadaniem jest ukazanie dużych możliwości edytora 'Vi’ – domyślnej aplikacji do edycji tekstu w większości systemach operacyjnych. Został stworzony przez holenderskiego programistę Brama Moolenara, jako oprogramowanie open source, co umożliwia jego użytkownikom dowolną modyfikowania i rozpowszechnianie programu. Jednocześnie jest tzw. oprogramowaniem Charityware, co oznacza, że wspiera akcję charytatywną. W przypadku Vim, jest to pomoc dzieciom z Ugandy i wspieranie fundacji ICCF, która to się tą pomocą właśnie zajmuje. Więcej o licencji Vima możemy przeczytać, wykonując polecenie bezpośrednio w programie.

O edytorze tekstu Vim można poczytać także na Wikibooks /instalacja, konfiguracja, obsługa, wtyczki/

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11 + XP
Licencja: bezpłatny (freeware – VIM, GPL Compatible)

gVim Portable może działać z folderu w chmurze, dysku zewnętrznego lub z folderu lokalnego bez instalacji w systemie Windows. Jeszcze lepiej z platformą PortableApps.com dla łatwych instalacji i automatycznych aktualizacji.

Jeśli nie wiesz, czego użyć, użyj instalatora 32-bitowego (użyj podpisanego, jeśli jest dostępny).

Languages: Afrikaans, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Esperanto, Finnish, French, Galician, German, Italian, Japanese, Korean, Latvian, Norwegian (Bokmal), Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Serbian, Slovak, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...