HexChat_icon256HexChat jest klientem IRC (Internet Relay Chat) opartym na programie XChat, ale w przeciwieństwie do niego jest całkowicie za darmo.
XChat dla użytkowników Windows jest shareware (płatny) i za korzystanie z niego należy zapłacić po 30 dniach użytkowania. Jednak ponieważ program w wersji dla innych systemów jest dostępny na licencji GNU GPL, mogą powstawać nieoficjalne wydania, za które nie pobiera się opłat. Takim właśnie programem jest HexChat.

Klient ten obsługuje wiele jednoczesnych połączeń, co pozwala rozmawiać z wieloma użytkownikami. Oferuje automatyczne połączenia zdefiniowane przez użytkownika, co pozwala zaoszczędzić czas na szukanie połączeń. Można ustawić go tak, aby wyświetlał okno listy kanałów dla wybranej sieci, która posiada również opcje wyszukiwania. Okno rozmowy jest podobne do innych klientów IRC. Zawiera listę podłączonych użytkowników, ich status (administrator, członek…). Operatorzy kanału mają możliwość nadania praw administracyjnych dla dowolnego użytkownika, blokadę lub wyrzucenie członków, jako karę, za niedozwolone działania.
Program oferuje schematy kolorów, rejestrowanie rozmów, dodatkowo klient obsługuje DCC, SASL, transfery plików czy sprawdzanie pisowni, alertów i skryptów Python/Perl.

Największym problemem dla zaczynających pracę z programem jest jego konfiguracja, dlatego poniżej kilka linków i film, które będą pomocne.

Konfiguracja programu HexChat

pokazywarka.pl
polska sieć IRC
erepublik.com

 

Program do poprawnego działania wymaga w systemie Visual C++ Redistributable (LINK).
Pakiety Visual C++ Redistributable instalują składniki czasu wykonywania, które są wymagane do uruchomienia aplikacji w języku C++ skompilowanych przy użyciu programu Visual Studio 2015.
Działa w systemach: Windows XP /starsza wersja/ ; 7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (GPL)
Pobierz /.exe 32-bit/ (~8 MB / ~29 MB) Pobierz /.exe 64-bit/
PORTABLE: pobieramy wersję instalacyjną i uruchamiamy. W trakcie otwierania kolejnych okien, podczas instalacji, będzie możliwość wyboru, czy chcemy program zainstalować, czy mieć wersję portable.

HexChat_installed

Pobierz /.paf.exe PApps/
Pobierz /32-bit/ – v. 2.9.4 dla XP Pobierz /64-bit/ – v. 2.9.4 dla XP Pobierz /.paf 32-bit/ – v. 2.9.4 dla XP Pobierz /.paf 64-bit/ – v. 2.9.4 dla XP
Windows 10 App /płatny – 34,49 zł/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: English + 50

HexChat_1 HexChat_2 HexChat_3 HexChat_4
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/HexChat_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/04/HexChat_icon256-150x150.pngzbymalKomunikatoryPAFchat,DCC,HexChat,HexChat portable,IRC,Perl,Python,SASL,XChat
HexChat jest klientem IRC (Internet Relay Chat) opartym na programie XChat, ale w przeciwieństwie do niego jest całkowicie za darmo. XChat dla użytkowników Windows jest shareware (płatny) i za korzystanie z niego należy zapłacić po 30 dniach użytkowania. Jednak ponieważ program w wersji dla innych systemów jest dostępny na licencji...