Electrum-LTC 4.2.2.1 portable

Electrum-LTC

Electrum-LTC to prosty, ale potężny portfel Litecoin. Unikalna tajna fraza (lub „ziarno”) pozostawia intruzów osieroconych, a Twój spokój ducha nienaruszony. Trzymaj je na papierze lub w głowie… i nigdy nie martw się, że utracisz swoje litecoiny w wyniku kradzieży lub awarii sprzętu.

Co trzeba zrobić ze starymi adresami i portfelem Litecoin, przechodząc na Electrum-LTC? Najlepszym sposobem na przejście na Electrum jest wysłanie wszystkich litecoinów, które masz w starym portfelu, na jeden z adresów w portfelu Electrum. W ten sposób będziesz mieć zabezpieczone wszystkie swoje litecoiny.

Litecoin – kryptowaluta, a także otwarto źródłowy projekt na licencji X11. Zainspirowany i niemal identyczny technicznie, jak Bitcoin, litecoin jest tworzony i przekazywany bez udziału centralnego emitenta. Kryptowaluta została stworzona przez programistę pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej, Charliego Lee w 2011 roku. Od 2000 roku, przez prawie dekadę pracował dla Google, po czym podjął współpracę z jedną z największych giełd kryptowalut – Coinbase. Aktualnie zajmuje się fundacją Litecoin i dalszym rozwijaniem projektu.

Cechy Electrum-LTC:
  • Używaj natychmiast: Electrum-LTC nie musi pobierać całego łańcucha bloków, który zamiast tego jest utrzymywany na zdalnym serwerze zabezpieczonym przed manipulacją.
  • Bezpieczne: Twoje unikalne tajne hasło i klucze prywatne nigdy nie są wysyłane na serwery Electrum-LTC. Wszystkie informacje otrzymane z serwera są weryfikowane za pomocą uproszczonej weryfikacji płatności (SPV).
  • Odzyskiwanie: nigdy nie martw się o utratę portfela! Dzięki Twojemu unikalnemu ziarnu zawsze możesz odzyskać i przywrócić swój portfel… nawet jeśli doświadczysz najgorszej awarii sprzętu lub oprogramowania.
  • Offline: użyj Electrum-LTC do generowania i zarządzania bezpiecznymi portfelami offline, dzięki czemu możesz przenieść część lub całość swoich środków całkowicie do trybu offline.
  • Dostępne: eksportuj swoje klucze prywatne do innych klientów Litecoin, tak jak lubisz.

Pliki binarne Electrum-LTC są często oznaczane przez różne programy antywirusowe. Nic nie możemy na to poradzić. Oprogramowanie antywirusowe wykorzystuje heurystykę w celu ustalenia, czy program jest złośliwym oprogramowaniem, co często skutkuje fałszywymi alarmami. Jeśli ufasz twórcom projektu, możesz zweryfikować podpis GPG plików binarnych Electrum-LTC i bezpiecznie zignorować wszelkie ostrzeżenia antywirusowe. Jeśli nie ufasz twórcom projektu, powinieneś samodzielnie zbudować pliki binarne lub uruchomić oprogramowanie ze źródeł. Electrum-LTC to utrzymywany przez społeczność port Electrum, portfela Bitcoin, na Litecoin. Nie jest to oficjalny produkt firmy Electrum Technologies GmbH, która go nie obsługuje.

Działa w systemach: Windows 8.1 i nowsze
Licencja: bezpłatny (MIT License)

Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową portfela, jeśli aktualizujesz z wcześniejszej wersji.

Po pobraniu program (portable.exe) umieszczamy w utworzonym, nowym folderze, bo tworzy folder „electrum-ltc_data”. Standalone Executable – samodzielny plik wykonywalny, bez instalacji, zapisuje dane na dysku.

Gdzie znajduje się mój plik portfela? Domyślny plik portfela o nazwie default_wallet jest tworzony w folderze /wallets przy pierwszym uruchomieniu aplikacji. W systemie Windows ten folder znajduje się w folderze \Users\YourUserName\AppData\Roaming\Local\Electrum-LTC.

Languages: Arabic, Armenian, Bulgarian, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, English, Esperanto, French, German, Greek, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Kyrgyz, Latvian, Nederlands, Norwegian (Bokmal), Persian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Tamil, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...