JPEGView Image Viewer and Editor 1.1.1.0 portable / 1.2.0.0

JPEGView

JPEGView Image Viewer and Editor, to jakby drugie życie dla słynnego programu JPEGView Davida Kleinera (SourceForge.net – ostatnia aktualizacja 2018-03-10, obecnie porzucony). To rozwidlenie zawiera zmiany nie tylko z oryginalnego JPEGView, ale także z forka programu stworzonego przez Kevina M (sylikc – użytkownik GitHub).

Aplikacja JPEGView, to szybka i mała przeglądarka i edytor dla obrazów JPEG, BMP, PNG, WEBP, TGA, GIF i TIFF z minimalistycznym GUI i podstawowym przetwarzaniem obrazu. Zapewnione jest podstawowe przetwarzanie obrazu w locie umożliwiające dostosowanie typowych parametrów, takich jak ostrość, balans kolorów, obrót, perspektywa, kontrast i niedoświetlenie lub prześwietlenie.

Cechy programu JPEGView Image Viewer and Editor:
  • Mały i szybki, wykorzystuje SSE2 i do 4 rdzeni procesora.
  • Wysokiej jakości filtr resamplingowy, zachowujący ostrość obrazów.
  • Podstawowe narzędzia do przetwarzania obrazu mogą być stosowane w czasie rzeczywistym podczas oglądania.
  • Tryb filmu do odtwarzania folderu plików JPEG, jako filmu (odpowiedni dla Sigma Fp i Sigma Fp L CinemaDNG raw).
  • W wersji 64-bitowej możesz ładować obrazy o wielkości ponad 100 megapikseli.

W porównaniu do wielu innych przeglądarek obrazów, JPEGView ma dość inną filozofię: minimalny GUI – maksymalny obraz.
Dlatego Twoje pierwsze wrażenie po uruchomieniu JPEGView jest prawdopodobnie rozczarowujące – okno dialogowe „otwieranie pliku” pozwala wybrać obraz, który jest następnie wyświetlany – wydaje się, że nic więcej tam nie ma. Jeśli szukałeś przeglądarki obrazów z klasycznym menu, paskiem narzędzi, paskiem bocznym, paskiem stanu i panelem przeglądania, prawdopodobnie powinieneś użyć IrfanView lub XnView.
Jeśli chcesz wypróbować inne podejście z minimalnym graficznym interfejsem użytkownika, ale mimo to dużą ilością funkcji, możesz spróbować pracę z programem, jest tam więcej do odkrycia.

JPEGView – Image Viewer and Editor – poradniki, instrukcje

Działa w systemach: Windows XP – 32-bit (SP2/3)/Vista/7/8/10 – 64-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Languages: Basque (Euskara), Belarusian, Brazilian Portuguese, Chinese (Simplified), Czech, English, French, Greek, German, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Spanish, Swedish, Ukrainian.

You may also like...