Karteikasten_icon256_portable.info.pl Karteikasten (Flashcards) to optymalne narzędzie do nauki słownictwa. Jest zbudowany według systemu Leitnera i rozszerzony przez automatyczny dobór tekstu, który wybiera słowa w taki sposób, aby można je było pamiętać jak najlepiej. Umożliwia automatyczne powtarzanie słów w odstępach czasu. Przystosowany jest do wpisywanie własnych słów na listę, ale oferuje również, gotowe do użycia listy ze słowami.


Sebastian Leitner (ur. 1919 – zm. 1989) – zasłynął dzięki opracowaniu naukowej systematyki psychodydaktycznej bazującej na fiszkach. Jego teorie zyskały międzynarodowe uznanie w kręgach metodycznych, dydaktycznych i psychologicznych oraz wykorzystane zostały przez twórców bezpłatnego oprogramowania do nauki słówek.


Inne cechy Karteikasten (Flashcards):
-współpracuje z dowolnym językiem (np. francuski, niemiecki, łacina, japoński, …)
-dodaj wiele znaczeń słów
-importowanie istniejących list słów z programu Excel (w formacie pliku CSV)
-wbudowany słownik dla wprowadzonych słów.

Użytkownik najpierw wybiera żądany język i dodaje poszczególne słowa z ich tłumaczeniem. Wszystkie słowa mogą być wydrukowane w postaci listy, każde słowo może mieć wprowadzane kilka znaczeń, a słowa mogą być grupowane w kategorie w tzw. kartonikach.

Działa w systemach: Windows XP /32-bit/,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.zip/ (1,87 MB / 3,94 MB)
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Bavarian, Dutch, English, Estonian, French, German, Italian, Polish, Portuguese, Slovenian, Spanish.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/06/Karteikasten_icon256_portable.info_.pl_.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/06/Karteikasten_icon256_portable.info_.pl_-150x150.pngzbymalEdukacjaedikacja,Flashcards,Karteikasten,Karteikasten portable,nauka języków,słówka
Karteikasten (Flashcards) to optymalne narzędzie do nauki słownictwa. Jest zbudowany według systemu Leitnera i rozszerzony przez automatyczny dobór tekstu, który wybiera słowa w taki sposób, aby można je było pamiętać jak najlepiej. Umożliwia automatyczne powtarzanie słów w odstępach czasu. Przystosowany jest do wpisywanie własnych słów na listę, ale...