Kolorgenerator (generator kolorów) jest narzędziem przydatnym dla wszystkich, którzy w swojej pracy mają do czynienia z kolorami (ich doborem). Może być przydatny dla programistów, webmasterów, a także dla osób, które po prostu chcą dobrać kolor swojego pulpitu.
Dzięki prostemu interfejsowi oraz wbudowanemu systemowi pomocy każdy dosyć szybko jest w stanie opanować jego obsługę.
Program działa jako niezależny plik .exe (do uruchomienia nie wymaga instalacji, żadnych dodatkowych bibliotek VB ani środowiska .NET – wszystko co potrzebne do działania jest wbudowane w programie), oznacza to, że programu nie trzeba instalować wystarczy pobrać plik exe i uruchomić, można bez problemu przenosić go w dowolne miejsce na dysku czy też uruchamiać z nośników takich jak dyskietka czy pendrive.
Kolorgenerator przy pierwszym uruchomieniu w swoim katalogu tworzy plik konfiguracyjny, w którym przechowywane są ustawienia programu, skasowanie tego pliku powoduje powrót do ustawień podstawowych.

Pomoc
Program posiada rozbudowany system podpowiedzi tzw. TOOLTIPS (prawie każdy obiekt na ekranie posiada krótki opis, wystarczy umieścić na chwilę nad nim kursor myszki i czytać).
Dodatkowo do pobrania są dostępne:
dokumentacja – zawiera opis programu (szczegółowe opisy poszczególnych jego funkcji).
Po pobraniu programu tworzymy folder i plik kolorgenerator.exe wrzucamy do niego.
Działa w systemach: Windows 98,Me,NT,2000,XP,2003,Vista,7
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz ( 216 KB / 220 KB )
Wersja instalacyjna: pobierz
English, Polish.
Zrzuty ekranu / Screenshots
Kolorgenerator_1Kolorgenerator_2
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2012/06/Kolorgenerator_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2012/06/Kolorgenerator_icon256-150x150.pngzbymalTworzenie i obróbka grafikiTworzenie stron internetowychGenerator kolorów,Grafika,Internetowe,Kolorgenerator,Kolorgenerator portable,Kolory,Obróbka grafiki,Próbniki kolorów
Kolorgenerator (generator kolorów) jest narzędziem przydatnym dla wszystkich, którzy w swojej pracy mają do czynienia z kolorami (ich doborem). Może być przydatny dla programistów, webmasterów, a także dla osób, które po prostu chcą dobrać kolor swojego pulpitu. Dzięki prostemu interfejsowi oraz wbudowanemu systemowi pomocy każdy dosyć szybko jest w stanie...