Merkaartor jest edytorem map, które są tworzone w OpenStreetMap, która jest nazywana Wikipedią Map. Jest to projekt społeczności internetowej z całego świata, mający na celu stworzenie darmowych i swobodnie dostępnych, w rozumieniu licencyjnym, map. Merkaartor różni się od wszystkich pozostałych, tym, że nie posiada żadnych (Google Maps –  żąda podania źródła) ograniczeń licencyjnych. Jest w pełni edytowalną, przez zarejestrowanych użytkowników, mapą całej kuli ziemskiej.

Projekt OpenStreetMap pozwala oglądać, korzystać i wspólnie tworzyć dane geograficzne z dowolnego miejsca na Ziemi. Program Merkaartor posiada mnóstwo funkcji pozwalających na renderowanie map. Pozwala na drukowanie i eksport do plików PDF czy SVG.

Bardzo dużo rzeczy o tym projekcie można dowiedzieć się na polskich stronach związanych z tym tematem.
Polska strona projektu OpenStreetMap na Wiki: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland
Polska strona projektu OpenStreetMap: http://www.openstreetmap.pl/
Polskie forum: http://forum.openstreetmap.org/
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GPL)

Pobierz (36,2 MB / 103 MB)  v. 0.18.3 /32-bit/ Pobierz (36,2 MB / 103 MB)  v. 0.18.1
Wersja instalacyjna: pobierz /32-bit/ ; pobierz /64-bit/ v. 0.18.3
Arabic, Croatian, Czech, Dutch, English, French, German, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Slovak, Spanish, Ukrainian.
Zrzuty ekrany / Screenshots

Merkaartor_1Merkaartor_2Merkaartor_3Merkaartor_4

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2012/09/Merkaartor_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2012/09/Merkaartor_icon256-150x150.pngzbymalEdukacjaEdukacja,Mapy,Merkaartor,Merkaartor portable
Merkaartor jest edytorem map, które są tworzone w OpenStreetMap, która jest nazywana Wikipedią Map. Jest to projekt społeczności internetowej z całego świata, mający na celu stworzenie darmowych i swobodnie dostępnych, w rozumieniu licencyjnym, map. Merkaartor różni się od wszystkich pozostałych, tym, że nie posiada żadnych (Google Maps -  żąda...