Miro (kiedyś Democracy Player i DTV), to aplikacja stworzona do automatycznego pobierania i odtwarzania bezpłatnych materiałów wideo. Oferuje w swojej bazie dużą liczbę darmowych kanałów telewizyjnych i podcastów video (ponad 2500).
Pozwala przeszukiwać zasoby takich serwisów jak: YouTube, Yahoo! czy Google Video. Miro może odtwarzać MPEG, Quicktime, AVI, H.264, Divx, Windows Media, Flash Video i prawie każdy inny popularny format wideo.
Zawiera w sobie klienta RSS, BitTorrent i odtwarzacz multimedialny (VLC pod Windows).
Bardzo dobrze radzi sobie z wyświetlaniem standardu HD, przez co materiały filmowe możemy wyświetlać na dużych monitorach.
Organizuje pobrane materiały na dysku, aby łatwo było je przeglądać i tworzy listy odtwarzania.
Dzięki temu, że największe serwisy wideo zostały dołączone do interfejsu programu nie musimy włączać przeglądarki internetowej, aby przeszukiwać sieć.

Miro:
-zapomnij o wojnie formatów. Miro może odtwarzać MPEG, Quicktime, AVI, H.264, Divx, Windows Media, Flash Video i prawie każdy inny format wideo.
-Miro będzie pamiętał, w którym miejscu przerwałeś oglądanie wideo i zacznie ponowne odtwarzanie od tego miejsca.
-ustaw swoje preferencje w Miro na odtwarzanie wideo jeden po drugim (w kolejności pojawiania się) albo odtwarzaj wideo non stop.
-brakuje Ci miejsca? Miro może przenosić kolekcję wideo do jakiejkolwiek lokalizacji w Twoim systemie, nawet na zewnętrzne dyski twarde.
-gdy zainstalujesz Miro, możesz przeszukiwać swój komputer, aby znaleźć wszystkie swoje pliki wideo i umieścić je w Bibliotece Miro.
-Miro może pobierać osobne pliki BitTorrent oraz torrenty z kanałów. Gdy torrent wideo jest pobrany, będzie on gotowy do obejrzenia w Twoim programie i bibliotece, tak jak każde inne pobrane wideo.

Info
Program nie jest w 100% przetłumaczony na język polski.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8
Licencja: bezpłatny (GPL)
Uwaga
PRZECZYTAJ UWAŻNIE dla wersji 6.0:
Ta wersja Miro jest w pełni konfigurowalna i całkowicie przenośna. Wszystkie pliki są zapisywane w folderze “Miro”, który zostanie utworzony po uruchomieniu programu po raz pierwszy.

Przy pierwszym uruchomieniu Miro, trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo uruchamianie zajmie kilka minut. W przypadku systemu Windows Vista / 7/8 proszę uruchomić program z uprawnieniami administratora.Testowane na: Windows XP z service pack 3 (32 i 64 bit) i Windows 7 (64 bit)Wykonane przez HackZor

Rozpakowujemy folder “Portable Miro”; klikamy Setup.bat i postępujemy zgodnie z instrukcjami. Jak okno “UHARC” zniknie, w folderze ” Portable Miro” zobaczymy plik “Miro.exe”. Odczekajmy jeszcze chwilę i możemy go uruchomić. Startuje z pewnym opóźnieniem i będzie aktualizował bazy danych podkastów i plików. Jest to proces jednorazowy, ale może potrwać nawet 30 minut.

WADA: wersja portable Miro 6.0 ma objętość prawie 740 MB!

Pobierz  (73,0 MB / 73,3 MB) v. 5.0.4 Pobierz (44 MB / 739 MB) v 6.0
Wersja instalacyjna: pobierz

Języki / Languages: Arabic, Brazilian Portuguese, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, Dutch, English, Estonian, Finnish, French, Galician, German, Greek, Irish, Italian, Korean, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Spanish, Ukrainian.

Miro_1 Miro_2 Miro_3 miro_4 miro_5 miro_6
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/10/Miro_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/10/Miro_icon256-150x150.pngzbymalOdtwarzacze audio-videoAudio,Audio-Video,AVI,BitTorrent,DIVX,Flash,Google Video,H.264,HD,MPEG,Odtwarzacze,Podkast,QuickTime,Radio,RSS,Torrent,Video,Windows Media,Yahoo,Youtube
Miro (kiedyś Democracy Player i DTV), to aplikacja stworzona do automatycznego pobierania i odtwarzania bezpłatnych materiałów wideo. Oferuje w swojej bazie dużą liczbę darmowych kanałów telewizyjnych i podcastów video (ponad 2500). Pozwala przeszukiwać zasoby takich serwisów jak: YouTube, Yahoo! czy Google Video. Miro może odtwarzać MPEG, Quicktime, AVI, H.264, Divx,...