OpenBoard 1.7.0 portable

OpenBoard

OpenBoard to wieloplatformowa aplikacja do tablic interaktywnych (Linux/Windows/MacOS). Obecnie projekt ten jest prowadzony przez Departament Edukacji (DIP) Kantonu Genewskiego w Szwajcarii.

Program jest przeznaczony głównie do użytku w szkołach i uniwersytetach, może być używany zarówno na tablicach interaktywnych, jak i na dwóch ekranach z ekranem dotykowym i wyświetlaczem pomocniczym.

Główne funkcje OpenBoard obejmują:

-narzędzia do rysowania (pióro, zakreślacz)
-do tablicy można dodać wiele różnych elementów, w tym pola tekstowe, obrazy, wideo, muzykę i widżety (natywne lub HTML/JavaScript)
-łatwe zarządzanie wszystkimi tymi elementami za pomocą wbudowanego panel
-narzędzia wyszukiwania do pobierania zdjęć z AbulEdu.org i Pixabay.com
-funkcja screencast (krótki film będący zapisem zdarzeń prezentowanych na ekranie)
-tryb pulpitu, aby łatwo opisywać wszystko poza programem OpenBoard
-zintegrowana przeglądarka internetowa
-i inne…

Aplikacja została pierwotnie rozwidleniem projektu Open-Sankoré 2.0, który sam był oparty na Uniboard. OpenBoard został stworzony, aby ponownie skoncentrować oprogramowanie na jego pierwotnych podstawowych funkcjach i wartościach, czyli pracy nauczyciela w klasie, kładąc nacisk na łatwość użycia. Ewolucja tego oprogramowania będzie zatem odbywać się zgodnie z tymi podstawowymi zasadami.

Działa w systemach: Windows 7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv3)

Languages: Arabic, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, French, Galician, German, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Malagasy, Norwegian (Bokmal), Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...