Picasa 3.9.0 portable

Picasa to menedżer plików graficznych, rozwijany przez firmę Google, umożliwiający organizowanie kolekcji zdjęć cyfrowych i wykonywanie na nich prostych edycji. Program dla systemów Windows, Linux oraz w wersji dla Mac OS X.

Program posiada narzędzia do zarządzania grafikami i podstawowe narzędzia do retuszu. Grafiki można także wysyłać do serwisu Picasa Web Album (dostępne jest 1 GB za darmo), tworzyć z nich galerie internetowe, oznaczyć tzw. geotagami i w ten sposób nasze zdjęcia powiązać z mapami satelitarnymi, oglądanymi w programie Google Earth, zapisywać albumy zdjęć na płytach CD, wysyłać zdjęcia e-mailem, umieszczać na Bloggerze czy wydrukować. Przydatną funkcją jest ukrywanie i zabezpieczanie albumów hasłem.
Obsługiwane formaty:
Obrazy – JPEG, GIF, TIFF, PSD, PNG, BMP, RAW.
Filmy – MPEG, AVI,ASF, WMV, MOV.


Pożegnanie z usługą Picasa

Postanowiliśmy wycofać usługę Picasa i skupić się na jednej usłudze przechowywania zdjęć. Zdjęcia Google to nowa, inteligentna aplikacja do obsługi zdjęć, dostępna zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i w Internecie – Google

Gdzie znajdę moje zdjęcia?

Jeśli masz zdjęcia lub filmy w usłudze Picasa Web Albums i chcesz zachować dostęp do większości tych materiałów, mieć możliwość ich modyfikowania i udostępniania, po prostu zaloguj się w Zdjęciach Google. Twoje zdjęcia i filmy już tam będą.

Co się stanie z moimi tagami, podpisami i komentarzami?

Wszystkie swoje dane z Picasa Web Albums (w tym tagi, podpisy pod zdjęciami i komentarze) znajdziesz w Archiwum albumów.

Czy nadal mogę używać aplikacji zainstalowanej na komputerze?

Użytkownicy, którzy już zainstalowali tę aplikację, mogą dalej z niej korzystać. Aplikacja nie będzie jednak rozwijana i nie planujemy oferować jej dalszych aktualizacji.
Jeśli zdecydujesz się przejść na Zdjęcia Google, możesz nadal przesyłać zdjęcia i filmy za pomocą programu przesyłającego dostępnego na stronie photos.google.com/apps.

Co się stanie z moimi zdjęciami z Bloggera, Hangouts i Google+?

Te zdjęcia nie pojawią się automatycznie w Zdjęciach Google, ale znajdziesz je w swoich danych z Picasa Web Albums w Archiwum albumów.

Co zrobić, jeśli chcę o coś zapytać?

Odwiedź Forum usługi Picasa.

Co mam zrobić, jeśli jestem programistą?

Wycofujemy niektóre funkcje interfejsu API usługi Picasa. Programiści mogą dowiedzieć się więcej tutaj.

Krok naprzód

Przepraszamy za niedogodności związane z tą zmianą, ale pamiętaj, że chcemy zapewnić Ci jak najwygodniejszy sposób obsługi zdjęć. Zdjęcia Google to nowa, inteligentniejsza usługa, oparta na lepszej platformie, która daje nam niezwykłe możliwości usprawniania obsługi i wprowadzania kolejnych funkcji.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Filipino, Finnish, French, German, Greek, Hebrew, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Latvian, Lithuanian, Norwegian, Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...