RetroShare to aplikacja pozwalająca na bezpieczną wymianę wiadomości i współdzielenie plików z bliskimi oraz znajomymi. Ta platforma komunikacyjna działa w różnych środowiskach (Windows, Mac, Linux, BSD) i rozwijana jest na licencji GNU General Public License. Udostępnia sieć zaufania Friend-to-Friend (F2F). Jest to rodzaj anonimowej sieci P2P, w której użytkownicy tworzą bezpośrednie połączenie tylko ze znanymi przez siebie hostami. Możliwe jest użycie haseł lub podpisów cyfrowych przy uwierzytelnianiu. Użytkownicy, którzy się nie znają lub sobie nie ufają mogą użyć powłoki F2F do komunikowania się pośredniego i anonimowego. Szyfrowanie wiadomości odbywa się za pomocą GNU Privacy Guard (GPG lub GnuPG) wolnego zamiennika oprogramowania kryptograficznego PGP. GPG szyfruje wiadomości używając asymetrycznych par kluczy generowanych dla poszczególnych użytkowników.

Wybrane funkcje programu:
-bezserwerowe i szyfrowane przesyłanie plików oraz komunikacja
-równoczesne pobieranie i wysyłanie wielu plików
-wyszukiwanie znajomych
-przesyłanie wiadomości
-korzystanie z forów
-strumieniowanie multimediów
-wspomaganie dla przekierowywania portów UPnP/NAT-PMP
-szyfrowanie OpenSSL
-obsługa wtyczek tworzonych przez społeczność
-połączenie wideo (wtyczka VoIP)
-graficzny interfejs użytkownika opracowany w środowisku Qt4
-zawiera emotikony
-integracja z zasobnikiem systemowym.

Program jest przetłumaczony na język polski w około 40 procentach.
Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Pobierz Retroshare-Qt4 /.7z/ (23 MB / 77 MB) Pobierz Retroshare-Qt5 /.7z/

Qt – zestaw przenośnych bibliotek i narzędzi programistycznych dedykowanych dla języków C++, QML i Java – LINK

Wersja instalacyjna: pobierz Qt4 /.exe/; pobierz Qt5 /.exe/
Po uruchomieniu instalatora programu zostaniemy zapytani, jaką wersję programu chcemy mieć. Jeżeli zadecydujemy, że wersję przenośną, to zaznaczamy “Portable Installation”.
Języki / Languages:
Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, Galician, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian.
Zrzuty ekrany / Screenshots
RetroShare_1 RetroShare_2 RetroShare_3 RetroShare_4 RetroShare_5 RetroShare_6
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/03/RetroShare_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2016/03/RetroShare_icon256-150x150.pngzbymalKomunikatoryFriend-to-Friend,GNU Privacy Guard,RetroShare,RetroShare portable,Wymiana plików
RetroShare to aplikacja pozwalająca na bezpieczną wymianę wiadomości i współdzielenie plików z bliskimi oraz znajomymi. Ta platforma komunikacyjna działa w różnych środowiskach (Windows, Mac, Linux, BSD) i rozwijana jest na licencji GNU General Public License. Udostępnia sieć zaufania Friend-to-Friend (F2F). Jest to rodzaj anonimowej sieci P2P, w której użytkownicy...