Scribe 3.1 portable

Scribe

Scribe to mały, przenośny klient poczty e-mail ze zintegrowaną bazą danych kontaktów i kalendarzem. Obsługuje wszystkie główne protokoły poczty internetowej i wykorzystuje międzynarodowe standardy tam, gdzie to możliwe. Scribe nie wymaga instalowania ani odinstalowywania i może być używany z dysku wymiennego bez ponownej konfiguracji. Zawiera bayesowski filtr antyspamowy i tłumaczenia na wiele różnych języków. 

Aktualizacje są publikowane regularnie, aby reagować na problemy i dodawać funkcje. Ponieważ Scribe działa w systemie Windows, Mac lub Linux, możesz zabrać ze sobą pocztę, gdy zmieniasz system operacyjny. I nie martw się o wirusy, Scribe chroni Cię przed zwykłymi lukami bezpieczeństwa w innych klientach poczty e-mail dzięki własnej, bezpiecznej dla wirusów kontroli kodu HTML i ochronie plików wykonywalnych.

Cechy programu Scribe to:
 • Darmowy klient poczty e-mail o otwartym kodzie źródłowym
  Scribe jest bezpłatny dla wszystkich. Bez ograniczeń czasowych i bez dokuczliwych banerów.
 • Filtr antyspamowy
  Posiada wbudowany filtr antyspamowy bayesowski, który uczy się, jakiego typu wiadomości e-mail uważasz za „śmieci”. Gdy ma setkę spamu do trenowania, może zacząć automatycznie filtrować przychodzący spam. Wraz ze wzrostem ilości spamu zwiększa się dokładność filtra bayesowskiego. Aż osiągnie maksimum około 98,5%. Cały czas generuje bardzo niewiele fałszywych alarmów (tj. błędnie sklasyfikowane wiadomości, które faktycznie chcesz zobaczyć).
 • Mały
  To dość mały plik do pobrania w porównaniu z wieloma aplikacjami. A nawet po pobraniu zajmuje bardzo mało miejsca na dysku twardym lub pamięci podczas pracy. Możesz łatwo używać Scribe z przenośnego dysku, takiego jak karta flash USB.
 • Szybki
  Uruchamianie i wyłączanie jest zazwyczaj szybkie. Zwykle zajmuje tylko sekundę lub dwie. Poczta wysyła i odbiera tak szybko, jak pozwala na to połączenie sieciowe. Nie musisz czekać, aż coś się wydarzy (np. Outlook). Ponieważ Scribe używa elastycznych formatów plików do przechowywania poczty, możesz przenosić wiadomości e-mail z ogromnymi załącznikami bez żadnego wysiłku, w przeciwieństwie do niektórych klientów poczty e-mail, które muszą kopiować całą wiadomość e-mail, w tym załącznik do innego pliku na dysku, co powoduje niepotrzebne oczekiwanie użytkownika.
 • Samowystarczalny
  Możesz użyć wersji instalatora lub po prostu rozpakować plik dystrybucyjny. Aby odinstalować, użyj dezinstalatora w menu „Programy” lub usuń folder, do którego został rozpakowany klient poczty e-mail. Nie ma już żadnych bibliotek .dll, którymi mógłbyś się martwić. Wszystkie dane i ustawienia programu są przechowywane w jego katalogu. Ułatwia to również tworzenie kopii zapasowych wiadomości e-mail. (Windows: niektóre ustawienia rejestru są używane do używania Scribe, jako domyślnego klienta poczty e-mail, są one usuwane przez dezinstalator, ale nie są szkodliwe, jeśli usuniesz aplikację).
 • Wieloplatformowy
  Działa w systemach Windows, Linux i Mac OS X. Pozwala użytkownikom zachować wszystkie swoje wiadomości e-mail i kontakty w jednym miejscu. Uruchom wersję dla systemu operacyjnego, na którym działasz i uzyskaj dostęp do wiadomości e-mail otrzymanej w innym systemie operacyjnym. (istnieje starsza wersja BeOS, która może odczytywać/zapisywać stary folder poczty Scribe).
 • Wielojęzyczny
  Przetłumaczony jest na wiele języków.

Bezpieczeństwo:
Scribe nie jest podatny na wirusy e-mailowe, takie np., jak Klez i Bugbear, ponieważ obsługa HTML nie jest zapewniana przez Internet Explorer, ale przez wbudowaną kontrolę HTML. Lista załączników również nie ukryje prawdziwego rozszerzenia pliku, które jest zwykle używane przez wirusy, aby nakłonić użytkownika do otwarcia pliku wykonywalnego, gdy użytkownik myślał, że to dokument. A jeśli wirus dostanie się w inny sposób, nie będzie w stanie znaleźć Twojej książki adresowej, uniemożliwiając w ten sposób dostanie się do wszystkich Twoich kontaktów. Wreszcie program Scribe nie pozwoli Ci otworzyć pliku z listy załączników, jeśli ma on plik wykonywalny (PE lub ELF) lub ma standardowe rozszerzenie skryptowe (jak .VBS w systemie Windows). Zapobiega to przypadkowemu otwarciu bezpośrednio przez użytkowników. Jeśli przesłano Ci bezpieczny plik wykonywalny, który musisz uruchomić, możesz zapisać go na dysku i uruchomić stamtąd.

Interoperacyjność:
Obsługuje importowanie i eksportowanie poczty, kontaktów i wydarzeń kalendarza do wielu otwartych formatów, takich jak MBOX, .eml (pojedynczy e-mail), vCard, vCal/iCal i CSV (zmienne oddzielone przecinkami). Zawiera również obsługę zastrzeżonych formatów i interfejsów API, takich jak MAPI (import i eksport dostępny tylko w systemie Windows), format MBX/DBX programu Outlook Express i książka adresowa Eudora. Ma również natywną obsługę konwersji załączników winmail.dat Outlooka do osobnych załączników, które możesz otwierać lub przesyłać dalej, co działa nawet w systemie Linux!

Scribe – poradniki, instrukcje

Program Scribe został udostępniony przez autora na licencji open source (otwarte źródło). Nie będzie wersji darmowych (iScribe) i płatnych (Scribe), będzie już tylko pod nazwą Scribe, która jest pełną wersją dostępną za darmo.

Działa w systemach: Windows 7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Program instalujemy w miejscu przez nas wybranym i po uruchomieniu klikamy opcję „Portable”

Languages: Brazilian Portuguese, Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Farsi, French, Ganda (Uganda), German, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Serbian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...