Simple VHD Manager to małe, przenośne narzędzie, które ułatwia dostęp do wirtualnych napędów (VHD, VHDX oraz ISO) w systemach Windows 7 i późniejszych. VHD (Virtual Hard Disk) są najczęściej używane, jako dyski twarde dla maszyn wirtualnych, ale można je także zamontować, aby działały jak prawdziwe dyski twarde. Po zamontowaniu system Windows widzi je, jako prawdziwy fizyczny dysk twardy. Możemy dodawać, usuwać i edytować pliki na nich lub tworzyć nową instalację systemu Windows na nowy rozruchowy dysk VHD. Jeśli potrzebujemy więcej niż jednego systemu operacyjnego, często najlepszym wyborem jest instalowanie drugiego (lub więcej) systemów operacyjnych na dysku VHD.
Ale mogą pojawić się drobne trudności, na przykład:
1. Wirtualny dysk twardy może zniknąć po ponownym uruchomieniu (najczęstszy problem)
2. Czasami musimy dodać wpis do menu startowego
3. Proces mocowania i odczepiania, itp.

Simple VHD Manager to oprogramowanie freeware, które pomaga użytkownikom plików formatu VHD uprościć niektóre z tych operacji:
– możemy dołączać i odłączać pliki VHD/VHDX/ISO poprzez przeciąganie i upuszczanie
– możemy na stałe podłączyć wirtualny dysk twardy w systemie Windows 10, 8 i 7
– możemy łatwo dodawać i/lub usuwać pliki VHD/VHDX/ISO do menu startowego.

Virtual Hard Disk (VHD) – format pliku wirtualnego dysku twardego. Może zawierać dokładnie to samo, co znajduje się na partycjach fizycznych dysków, czyli pliki, foldery, system plików czy partycje. Najczęściej używany jest jako dysk maszyn wirtualnych.
VHDX – to nowy format dysków wirtualnych. Znosi ograniczenia co do wielkości wirtualnego dysku pozwalając na tworzenie dysków o pojemności do 64TB. Znacznie większa wydajność niż przy formacie VHD.

Po pobraniu wyodrębniamy menedżer do wybranej lokalizacji, a następnie uruchamiamy go. Aby dodać pliki VHD, VHDX lub ISO mamy dwie możliwości – za pomocą przycisku “Dodaj” lub przeciągnij i upuść (zalecane). Aby dołączyć plik VHD możemy kliknąć prawym przyciskiem myszy lub użyć menu “Edycja”. Menu z prawym przyciskiem myszy oferuje również inne opcje, takie jak “Dołącz, Odłącz i Dodaj do menu startowego”. Po dołączeniu pliku VHD wpis zmieni kolor na zielony i pojawi się opcja “Odłącz”.
Po dodaniu plików VHD lub ISO do menu startowego, możemy później usunąć plik VHD/ISO (celowo lub przez pomyłkę). Jeśli chcemy usunąć wpisy Simple VHD Manager z menu startowego, to klikamy “Plik”, a następnie “Usuń wpisy w menu startowym”.

Działa w systemach: Windows 7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.zip/ (717 KB / 832 KB)
Brak wersji instalacyjnej.
Bulgarian, Chinese, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Persian, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Turkish.
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/11/Simple_VHD_Manager_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/11/Simple_VHD_Manager_icon256-150x150.pngzbymalSystemowe64-bit,dyski,ISO,Simple VHD Manager,Simple VHD Manager portable,VHD,VHDX,wirtualne napędy
Simple VHD Manager to małe, przenośne narzędzie, które ułatwia dostęp do wirtualnych napędów (VHD, VHDX oraz ISO) w systemach Windows 7 i późniejszych. VHD (Virtual Hard Disk) są najczęściej używane, jako dyski twarde dla maszyn wirtualnych, ale można je także zamontować, aby działały jak prawdziwe dyski twarde. Po zamontowaniu...