Syncthing 1.26.1 portable

Syncthing

Syncthing to darmowa aplikacja do synchronizacji plików peer-to-peer, implementująca swój własny protokół Block Exchange Protocol. Działa na zasadzie klient-klient pomiędzy urządzeniami w sieci lokalnej lub między zdalnymi urządzeniami przez Internet. Wszystkie połączenia tranzytowe między węzłami są szyfrowane, a wszystkie węzły są unikatowo identyfikowane z certyfikatami kryptograficznymi.
Pliki podczas synchronizacji przesyłane są bezpośrednio między komputerami bez serwerów pośredniczących, tak jak to się dzieje w takich usługach, jak: OneDrive, dysk Google czy Dropbox. Działa w systemach Linux, OS X, Windows, Android, BSD i Solaris.

Po zainstalowaniu program Syncthing posiada już odpowiednią konfigurację uruchamiania. Możemy teraz dodać nowe serwery lub foldery, odwiedzając interfejs internetowy. Po pomyślnym pierwszym uruchomieniu utworzy się domyślne repozytorium. Można to zobaczyć w interfejsie administratora www (aplikacja posiada interfejs webowy). Każdy komputer z zainstalowaną aplikacją Syncthing ma generowany swój własny identyfikator.

Po prawej stronie znajduje się lista węzłów, które zostały dodane. Po lewej stronie znajduje się lista repozytoriów, które są folderami, które można udostępnić innym węzłom.
Aby dodać inny węzeł, kliknij „Dodaj węzeł” pod listą węzłów. Zostanie wyświetlony monit o identyfikator węzła (który można znaleźć na innej maszynie, klikając Akcja > Pokaż ID ), krótką nazwę i adres. Jeśli określisz „dynamiczny” adres, serwer synchronizujący będzie używany do automatycznej wymiany adresów między węzłami.

Jest to podstawowa dystrybucja Syncthing, zapewniająca wiersz poleceń, plik wykonywalny i internetowy interfejs użytkownika.
Jedną z popularnych i przyjaznych dla użytkownika integracji z systemem operacyjnym (zapewniającym takie rzeczy, jak ikona w zasobniku systemowym, integracja przeglądarki plików, itp.), jest program SyncTrayzor. Jest on odpowiedni dla nowych użytkowników, którzy nie znają synchronizacji lub nie mają skłonności do kochania wiersza poleceń.

Syncthing – poradniki, instrukcje

Działa w systemach: Windows Vista/7/8/10/11 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (MPL 2.0)

v. 1.26.1

ARM – rodzina architektur (modeli programowych) procesorów 32 oraz 64-bitowych, typu RISC. Różne wersje rdzeni ARM są szeroko stosowane w systemach wbudowanych i systemach o niskim poborze mocy, ze względu na ich energooszczędną architekturę. Jeśli nie masz pewności, co pobrać, i korzystasz z normalnego komputera, użyj kompilacji „64-bit (x86-64)”

v. 1.20.1

Languages: Bulgarian, Catalan (Valencian), Chinese (China), Chinese (Taiwan), Czech, Danish, Dutch, English, English (United Kingdom), Esperanto, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Norwegian (Bokmal), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Slovak, Spanish, Ukrainian, Western Frisian.

You may also like...