AdiIRC_icon256AdiIRC jest niewielkim rozmiarami, darmowym komunikatorem do rozmów na kanałach IRC, ułatwiającym przekazywanie informacji i danych pomiędzy użytkownikami.
Po uruchomieniu program poprosi o dostarczenie szczegółów (nick, serwer, port połączenia), aby szybko połączyć się z serwerem. Konfigurowanie aplikacji jest proste, jeśli używaliśmy wcześniej tego typu aplikacji. Można wybierać jeden z wbudowanych serwerów (można dodawać własne) i portów połączenia, aby znaleźć kogoś do rozmowy. Nazwy kanałów zazwyczaj zaczynają się od znaku “#” (np. #polska), choć na niektórych serwerach istnieją też kanały z nazwami zaczynającymi się od znaków “!”, “&” czy “+”.

AdiIRC umożliwia łączenie się z jednym lub kilkoma serwerami w tym samym czasie.

Posiada wsparcie dla protokołu DCC (Direct Client-to-Client, czyli bezpośrednie połączenie dwóch klientów), co pozwala na bezpośrednie połączenie przez Internet dwóch użytkowników bez jakichkolwiek serwerów pośredniczących, oraz obustronną transmisję danych (np. udostępnianie plików).
Obsługuje połączenia SSL (Secure Socket Layer – zapewnia poufność i integralność transmisji danych, a także uwierzytelnienie serwera, niekiedy także klienta) i IPv6.

Umożliwia automatyczne wznowienie zerwanego połączenia, zapisywanie rozmów do pliku, wstawianie własnej grafiki jako tło, ustawienie czcionek, ustawienie okna kaskadowo lub horyzontalnie, obsługę z poziomu programu odtwarzaczy audio (np. MediaMonkey, PotPlayer, VLC Media Player, SMPlayer, MusicBee, Winamp, Foobar2000).

Uwaga
Do prawidłowego działania programu w systemie powinien być pakiet redystrybucyjny Microsoft .NET Framework w wersji 2.0 lub wyżej.
Info
Aby zainstalować tłumaczenie, tworzymy folder w (folderze AdiIRC) o tej samej nazwie, jak nazwa lokalizacji, np. en-US dla angielskiego, pl_PL dla polskiego itd. i umieszczamy tam plik AdiIRC.resources.dll. Następnie przechodzimy do menu File > Options > General > Choose Language, a następnie wybieramy język i restartujemy program.

Polskie portale o IRC: Polski IRCPolska sieć IRC 

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz /.zip 64-bit/ (1,55 MB / 1,76 MB) Pobierz /.zip 32-bit/ Spolszczenie /Polish lang/
Wersja instalacyjna: pobierz /.exe 64-bit/ ; pobierz /.exe 32-bit/

Skórki

Wtyczki

Domyślna lista serwerów

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: /inne / others/: Danish, English, German, Italian, Polish, Portuguese (Brazil).

https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/03/AdiIRC_icon256.png?fit=256%2C256&ssl=1https://i1.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/03/AdiIRC_icon256.png?resize=150%2C150&ssl=1zbymalKomunikatory64-bit,AdiIRC,AdiIRC portable,DCC,Direct Client-to-Client,IRC,Komunikatory,Polska sieć IRC,Polski IRC
AdiIRC jest niewielkim rozmiarami, darmowym komunikatorem do rozmów na kanałach IRC, ułatwiającym przekazywanie informacji i danych pomiędzy użytkownikami. Po uruchomieniu program poprosi o dostarczenie szczegółów (nick, serwer, port połączenia), aby szybko połączyć się z serwerem. Konfigurowanie aplikacji jest proste, jeśli używaliśmy wcześniej tego typu aplikacji. Można wybierać jeden z wbudowanych...