Archivarix 2023 online

Archivarix

Archivarix to serwis do odzyskania stron internetowych z Internet Archive (Web Archive).

System Archivarix został zaprojektowany do pobierania i przywracania witryn, które nie są już dostępne z Archive.org oraz tych, które są obecnie online. Jest to główna różnica w stosunku do reszty „downloaderów” i „parserów witryn”. Celem Archivarix jest nie tylko pobranie, ale także przywrócenie strony internetowej w formie, która będzie dostępna na Twoim serwerze.

Zacznijmy od modułu, który pobiera strony internetowe z archiwum internetowego. Są to serwery wirtualne zlokalizowane w Kalifornii. Ich lokalizację wybrano w taki sposób, aby uzyskać maksymalną możliwą prędkość połączenia z samym archiwum internetowym, ponieważ jego serwery znajdują się w San Francisco. Po wprowadzeniu danych w odpowiednim polu na stronie modułu, wykonuje zrzut ekranu zarchiwizowanej witryny i zwraca się do interfejsu API Web Archive (Internet Archive), aby poprosić o listę plików zawartych w określonym terminie odzyskiwania.
Po otrzymaniu odpowiedzi na żądanie system generuje komunikat z analizą odebranych danych. Użytkownik musi tylko nacisnąć przycisk potwierdzenia w otrzymanej wiadomości, aby rozpocząć pobieranie strony internetowej.

Web Archive

Internet Archive to biblioteka non-profit zawierająca miliony bezpłatnych książek, filmów, oprogramowania, muzyki, stron internetowych i nie tylko. Mozesz przeszukać historię ponad 793 miliardów stron internetowych (stan na 2023r.). Podobnie jak papierowa biblioteka, zapewnia bezpłatny dostęp badaczom, historykom, naukowcom, osobom z niepełnosprawnością i ogółowi społeczeństwa. Jej misją jest zapewnienie powszechnego dostępu do wszelkiej wiedzy. Projekt powstał w 1996 roku od archiwizacji samego Internetu, medium, które dopiero zaczynało się rozwijać. Podobnie jak gazety, treści publikowane w sieci były efemeryczne – ale w przeciwieństwie do gazet nikt ich nie zapisywał. Dzisiaj mamy dostęp do 26-letniej historii sieci za pośrednictwem Wayback Machine (amerykańskie archiwum cyfrowe World Wide Web i innych informacji dostępnych w Internecie) i współpracujemy z 1000 bibliotek i innymi partnerami za pośrednictwem programu Archive-It, aby identyfikować ważne strony internetowe. Również Internet Archive stworzył projekt Open Library.

Jeśli nie wiesz, na której stronie z archiwum internetowego sprawdzić ten system, pobierz testowe odzyskiwanie. Aby zobaczyć odzyskiwanie lokalnie bez korzystania z hostingu, zalecane jest zainstalowanie serwera XAMPP na Twoim komputerze. Podczas instalacji wystarczy tylko wybrać Apache i PHP.

Ceny Archivarix:

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu + rejestracja
Licencja: bezpłatny z ograniczeniami (freemium)

Languages: Chinese, English, French, German, Italian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish.

You may also like...