BlueLife KeyFreeze to małe, darmowe narzędzie, które pozwala na zablokowanie klawiatury i myszy razem lub osobno bez blokowania ekranu w tym czasie.
Jest to bardzo przydatna funkcja kiedy mamy w domu małe dziecko, bo odblokowana mysz i klawiatura mogą spowodować, na przykład, utratę dokumentów, utratę innych plików, czy korzystanie z niedozwolonych stron. Mimo, że jest blokada, to dzieci mogą bezpiecznie oglądać kreskówki lub rozmawiać z dziadkiem i babcią na czacie.

Po pobraniu rozpakowujemy plik “.zip” do żądanej lokalizacji, a następnie klikamy dwukrotnie ikonę programu, aby go uruchomić. Komunikat odliczania pojawi się w okienku tuż powyżej paska zadań.
Jeśli chcemy, aby zatrzymać odliczanie, klikamy “X” w prawym górnym rogu. Po upływie odliczania, mysz i klawiatura zostaną zablokowane. Aby odblokować je ponownie używamy skrótu klawiszowego Ctrl + Alt + F (można zmienić kombinację klawiszy).
Można kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę programu w zasobniku systemowym, aby zobaczyć więcej opcji. Na przykład, można zablokować mysz lub klawiaturę za pomocą jednego kliknięcia. Można dostosować ustawienia, wybierając “Opcje”.

Warto pamiętać, że aplikacja pozwala ustawić odliczanie i odtwarzanie dźwięku przed zablokowaniem, więc jest mało prawdopodobne, abyśmy zablokowali urządzenia przez pomyłkę.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz (868 KB / 1,33 MB)
Brak wersji instalacyjnej.
Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Russian, Slovenian, Spanish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/BlueLife_KeyFreeze_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/BlueLife_KeyFreeze_icon256-150x150.pngzbymalBezpieczeństwo64-bit,blokada,blokada klawiatury,blokada myszy,BlueLife KeyFreeze,BlueLife KeyFreeze portable
BlueLife KeyFreeze to małe, darmowe narzędzie, które pozwala na zablokowanie klawiatury i myszy razem lub osobno bez blokowania ekranu w tym czasie. Jest to bardzo przydatna funkcja kiedy mamy w domu małe dziecko, bo odblokowana mysz i klawiatura mogą spowodować, na przykład, utratę dokumentów, utratę innych plików, czy korzystanie z...