Vuze 5.7.5.0 portable

Vuze (dawniej Azureus) jest jednym z najbardziej popularnych programów do wymiany plików w sieci BitTorrent, sieci peer-to-peer (p2p).

Udostępniony jest na licencji GPL i oparty na Javie. Oprócz opcji związanych z pobieraniem i udostępnianiem plików posiada dodatkowo m.in. przeglądarkę i wyszukiwarkę plików multimedialnych w wysokiej jakości (które można przy jego pomocy zapisać na dysku).

W bazie programu znajduje się bardzo duża liczba filmików w jakości HD (High Definition). Może pracować jako domyślna aplikacja plików .torrent. Posiada dużo możliwości konfiguracji przez co umożliwia pełne wykorzystanie każdego łącza, zapewniając wysokie transfery. Ma wbudowany tracker DHT, co ułatwia wymianą plików i uniezależnia od trackerów, oraz umożliwia tworzenie własnego torrenta oraz umieszczenie go na własnym trackerze. Graficznie przedstawia połączenia oraz transfery, również w 3D.

Posiada użyteczne wtyczki, np.: darmowa pomoc online IRC, czy blokująca połączenia z organizacjami takimi jak MPAA oraz RIAA, które zajmują się zwalczaniem piractwa w sieci. Zarejestrowani użytkownicy mogą udostępniać pliki audio oraz wideo bezpośrednio z okna aplikacji.

Program do poprawnej pracy wymaga zainstalowanego środowiska Java Runtime Enviroment (Java Portable).

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Zmiany w wersji: link

Languages: Dutch, English, French, German, Italian, Polish, Spanish + 40

You may also like...