DNS (Domain Name System) – system nazwy domeny jest protokołem w Internecie, który zamienia nazwy stron internetowych na zrozumiałe dla człowieka, takich jak na przykład sordum.org, na adresy zrozumiałe przez maszyny (“Adresy IP” do odczytu maszynowego). W niektórych przypadkach można zwiększyć przeglądanie, prędkość lub zwiększyć bezpieczeństwo poprzez zastąpienie DNS-a dostarczonego przez dostawcę internetowego.

Dlaczego warto korzystać z DNS Jumper:
– może pomóc w dotarciu do stron internetowych, w których dostęp został zablokowany
– może zwiększyć bezpieczeństwo przy użyciu bezpiecznych serwerów DNS
– może chronić dzieci przed nieodpowiednimi treściami internetowymi i może zablokować dostęp do stron porno (wystarczy użyć jednego z bezpiecznych systemów – DNS Family)
– może przyspieszyć przeglądanie stron (przejść do szybszego Domain Name Service)
– ręczna zmiana ustawień może zająć trochę pracy, ale z DNS Jumper jest to stosunkowo łatwe (jedno kliknięcie)

DNS Jumper obsługuje IPv6, można łatwo stworzyć własne grupy DNS lub sprawdzić swoje bieżące DNS.

Uwaga
Lista DNS-ów użytych przez producenta programu jest wybiórcza i prosi on o nieużywanie niezabezpieczonych serwerów DNS i nie ponosi odpowiedzialności za naruszenia prawa lub uszkodzenia.

Do tej pory program został pobrany ponad 3.6 mln razy.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz ( 684 KB / 1,09 MB )
Brak wersji instalacyjnej

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages:
Arabic, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Malay-Malaysia, Persian, Polish, Portuguese-Brazil , Romanian, Russian, Slovenian, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.
Zrzuty ekrany / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/09/dns_jumper_ion10.jpghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/09/dns_jumper_ion10.jpgzbymalInternetowe64-bit,DNS,DNS Jumper,DNS Jumper portable,Domain Name System,Internetowe
DNS (Domain Name System) - system nazwy domeny jest protokołem w Internecie, który zamienia nazwy stron internetowych na zrozumiałe dla człowieka, takich jak na przykład sordum.org, na adresy zrozumiałe przez maszyny ('Adresy IP' do odczytu maszynowego). W niektórych przypadkach można zwiększyć przeglądanie, prędkość lub zwiększyć bezpieczeństwo poprzez zastąpienie DNS-a...