DomainHostingView 1.82 portable

DomainHostingView

DomainHostingView to narzędzie, które zbiera szczegółowe informacje o domenie przy użyciu szeregu zapytań DNS i WHOIS. Generuje raporty w formacie HTML, które mogą być wyświetlane w dowolnej przeglądarce internetowej.
Informacje wyświetlane w sprawozdaniu z DomainHostingView obejmuje: firmy hostingowej lub centrum danych, który obsługuje serwer WWW, serwer poczty i serwer nazw domen (DNS) z określonej domeny, dzień wygaśnięcia domeny, właściciela domeny, rejestratora domen, który zarejestrował domenę, listę wszystkich rekordów DNS i więcej …

To narzędzie działa na każdej wersji systemu Windows, począwszy od Windows XP, aż do systemu Windows 7/2008, w tym w 64-bitowych wersjach systemu Windows. To narzędzie działa również w systemie Windows 2000, ale bez wsparcia IDN.

Wymagania zapory routera: należy zezwolić programowi DomainHostingView podłączyć następujące wychodzące porty TCP/UDP: 43 (WHOIS), 53 (DNS), 80 (HTTP) i 25 (SMTP).
Raport stworzony przez program jest na podstawie informacji przekazanych przez publiczne serwery WHOIS. Jeśli serwer WHOIS jest tymczasowy, niektóre informacje nie będą wyświetlane. Ponadto, niektóre serwery WHOIS mogą zablokować swój adres IP.

Cechy DomainHostingView:

-wspiera Unicode i wyświetla prawidłowo rekordy WHOIS zawierające znaki spoza alfabetu angielskiego
-obsługuje umiędzynarodowione nazwy domen (IDN). Po wpisaniu domeny z nieanglojęzycznymi znakami program automatycznie konwertuje je do formatu, który może być stosowany w serwerach DNS i WHOIS
-analizuje tekst zwrócony przez serwery WHOIS, wydobywa ważne dane i wyświetla go w łatwym do odczytania streszczeniu
-wyświetla również czysty tekst zwrócony przez serwery WHOIS, z niewielką poprawką – każdy link http jest wyświetlany jako łącze otwierające stronę internetową w nowym oknie.

Program nie wymaga procesu instalacji lub dodatkowych bibliotek współdzielonych dll. Aby rozpocząć korzystanie z niego należy uruchomić plik wykonywalny DomainHostingView.exe
Poniżej menu i paska narzędzi należy wpisać domenę, którą chcemy sprawdzić, a następnie klikamy na przycisk ‘Przejdź’ lub klawisz F9. Należy pamiętać, że wpisujemy tylko nazwę domeny bez przedrostka www witryny.
Po naciśnięciu F9, należy odczekać 2 – 15 sekund, aby program zebrał informacje na temat wybranej domeny. Gdy program skończy zbierać informacje o domenie raport jest wyświetlany w oknie głównym. Można użyć “Zapisz raport HTML”, aby zapisać go do pliku.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware)

Plik z językiem (po rozpakowaniu) wrzucamy do folderu z programem.

Zmiany w wersji: link

Languages: Arabic, Brazilian Portuguese, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Dutch, French, German, Greek, Italian, Polish, Romanian, Russian, Spanish, Thai, Turkish.

You may also like...