FullRecall 1.5.3 portable

FullRecall jest programem, który pomaga efektywnie zapamiętywać informacje i utrzymać je w pamięci długoterminowej. Używa sztucznej sieci neuronowej, która dopasowuje się do krzywej zapominania użytkownika aby wyznaczać powtórki na dni, w których dany materiał jest bliski zapomnienia. Program pomaga uzyskać maksimum efektów przy minimum czasu poświęconego na naukę.

Program używa także aktywnych powtórek – aktywna powtórka ma miejsce gdy osoba ucząca się sama przypomina sobie informacje (na zadane pytanie) wzmacniając, dzięki temu, ślad pamięciowy. Dzięki opcji „wskazówka” aktywne powtórki wspierane są, w pewnym stopniu, nawet gdy osoba nie pamięta odpowiedzi. Program umożliwia także stopniowe odkrywanie odpowiedzi poprzez wpisywanie jej z klawiatury, co daje natychmiastową informacje zwrotną czy przypomnienie jest właściwe i pomaga aktywować pamięć motoryczną.

FullRecall przechowuje wiedzę w formie par: pytanie-i-odpowiedź. Program zadaje osobie uczącej się pytania (uprzednio wprowadzone wraz z odpowiedziami), a osoba próbuje sobie przypomnieć odpowiedź. Przy każdym pytaniu, po chwili zastanowienia, wciska przycisk „pokaż mi odpowiedź” („OK”) i wybiera ocenę – jak dobrze pamiętała prawidłową odpowiedź. Ta ocena daje programowi informację zwrotną.

Aplikacja przechowuje również inne dane – po otrzymaniu aktualnej oceny jest w stanie wyznaczyć następny, przewidywany optymalny termin powtórki danej jednostki wiedzy (tj. pytania-i-odpowiedzi): tj. taki, w którym osoba ucząca się będzie blisko zapomnienia danego elementu, ale jeszcze go nie zapomni. Z FullRecall można zapamiętywać materiał szybko, bez martwienia się o powtórki tego co już zapamiętaliśmy – program zapewnia, że nawet jeśli coś zapomnimy – wkrótce zostanie nam przypomniana dana informacja.

Wybrane możliwości wersji PC FullRecall:
 • wyznaczanie powtórek odbywa się przez sieć neuronową, która dostosowuje się do użytkownika
 • wsparcie dla Unicode, obrazków, dźwięków, formatu XML, IME (wprowadzanie znaków azjatyckich)
 • formatowanie tekstu (pogrubienie, podkreślenie, przekreślenie)
 • możliwość obsługi programu z klawiatury
 • wersje na różne systemy operacyjne (Windows, Linux, Mac OS X, Maemo, oraz wersje mniej rozbudowane: Android, PocketPC, online)
 • automatyczne kopie zapasowe
 • statystyki
 • tryb przechwytywania schowka umożliwiający szybkie tworzenie baz nauki z minimalną interakcją z programem
 • automatyczne ostrzeżenia o trudnych jednostkach
 • możliwość wyszukiwania elementów korzystając z wyrażeń regularnych oraz szukania „rozmytego”
 • możliwość pracy bez instalacji, również z pamięci USB
 • program używa mało zasobów i działa szybko.

Instrukcja ; powtórki ; rady ; pytania


Adrecall – dodatek do programu FullRecall
adrecall_icon_256

Program Adrecall jest dodatkiem do programu FullRecall, napisanym przez Adama Domke i udostępnianym nieodpłatnie innym użytkownikom. Program działa w systemie Microsoft Windows.

Główne funkcje programu Adrecall to:

-praktyczny interfejs tworzenia nowych jednostek
-eksplorator bazy wyszukujący jednostki pod kątem dowolnych parametrów
-moduł kwarantanny dla dodatkowej nauki wybranych nowych i słabo pamiętanych elementów
-praktyczny moduł statystyczny podsumowujący dzień i pozwalający na eksport danych do arkusza Excel.

Ewentualne uwagi na temat działania programu lub propozycje ulepszeń programu proszę zgłaszać na adres: adam.domke (małpa) wp.pl

Program do działania wymaga środowiska Microsoft .NET Framework w wersji 3.5 lub wyżej. Ponadto dla wyświetlania statystyk w postaci graficznej wymagany jest program Excel.

Pobierz Adrecall /.zip/ (1,24 MB / 3,24 MB) v. 1.06


fullrecall_logo

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Program nie sprawdzony pod kątem zostawiania śladów w systemie

Languages: English, Polish.

You may also like...