FreeRIP 5.7.1 portable

FreeRIP

FreeRIP jest potężnym narzędziem (tzw. ripperem), które pozwala na konwersję ścieżki audio CD do wielu popularnych formatów, w tym do MP3, WMA, WAV, OGG z pominięciem karty dźwiękowej. Obsługuje również wysokiej jakości kompresję bezstratną FLAC, która jest powszechnie używana przez audiofilów. Kodek FLAC nie usuwa żadnych danych ze strumienia audio, dzięki czemu po dekompresji otrzymujemy cyfrowy obraz dźwięku identyczny z pierwowzorem.
Pozwala przeprowadzić konwersję na jednym pliku lub wielu plikach jednocześnie. Zawiera funkcję konwersji między formatami, a także nagrywania płyt Audio CD.

Po pierwszym uruchomieniu programu widzimy prosty i dobrze zorganizowany interfejs, choć skrywa w sobie więcej możliwości niż mogłoby się wydawać. Okno główne wyświetla dostępne utwory wraz z informacjami o nich. W oddzielnym panelu widzimy informacje o tagach, które możemy edytować, czyli przykładowo zmienić tytuł albumu, wykonawcę, rok, gatunek i inne szczegóły.

Aplikacja zawiera wsparcie do automatycznego pobierania informacji o płytach wraz z okładkami z baz danych (np. portalu freedb.org), posiada również odtwarzacz audio, aby odsłuchać utwory przed ich konwersją. Wspiera wersje ID3 v1 i ID3 v2, które przechowują dodatkowe informacje o pliku audio (tytuł, artysta, album, numer utworu itp.). Do wszystkich plików mp3 można dodać własne obrazki w formatach BMP, JPG i PNG.
Aplikacja umożliwia także tworzenie list odtwarzania w formatach HTML, CSV, M3U, PLS i B4S, integrowanie się z Facebookiem i wyszukiwanie w sklepie Amazon.

Program FreeRIP jest stabilny, a prędkość działania stawia go w czołówce programów do konwersji.

Program jest dostępy za darmo, ale wyświetla reklamy, jest również wersja płatna programu.

Niektóre antywirusy mogą sklasyfikować plik jako zagrożenie, jednak producent zapewnia, że jest to fałszywy alarm.

Działa w systemach: Windows XP – 32-bit ; Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware / adware)

Languages: Arabic, Catalan, Chinese (Simplified), Czech, Dutch, English, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Korean, Latvian, Norwegian, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Slovenian, Spanish, Turkish, Ukrainian, Valencian.

You may also like...