Google Lens 2023 online

Google Lens

Google Lens (Obiektyw Google) to zestaw możliwości obliczeniowych opartych na aspektach wizualnych, dzięki czemu aplikacja może zrozumieć to, co widzisz i wykorzystać te informacje do skopiowania lub przetłumaczenia tekstu, rozpoznawania roślin i zwierząt, odczytywania obcych tekstów i menu, odkrywania produktów, wyszukiwania podobnych wizualnie obrazów oraz wykonywania innych przydatnych czynności.

Jak działa Google Lens (Obiektyw Google)

Obiektyw porównuje obiekty na zdjęciu z innymi obrazami, a następnie pozycjonuje je na podstawie ich trafności i podobieństwa do przedmiotów na oryginalnym zdjęciu. Aplikacja używa także rozpoznawania obiektów na zdjęciu, aby znaleźć inne trafne wyniki w Internecie. Do określania pozycji i trafności obiektyw może także wykorzystywać inne pomocne sygnały, takie jak słowa, języki i inne metadane w witrynie hostującej obraz.

Podczas analizy obrazu Google Lens często generuje kilka możliwych wyników i pozycjonuje prawdopodobną trafność każdego wyniku. Aplikacja może czasami zawęzić te możliwości do jednego wyniku. Załóżmy, że Obiektyw widzi psa, który według aplikacji na 95% jest owczarkiem niemieckim, a na 5% psem corgi. W takiej sytuacji Obiektyw może wyświetlić tylko wyniki dotyczące owczarka niemieckiego, którego aplikacja uznała za najbardziej podobnego wizualnie.

W innych przypadkach, gdy Obiektyw nie ma wątpliwości co do tego, który obiekt na obrazie Cię interesuje, aplikacja wyświetli wyniki powiązane z tym obiektem. Jeśli na przykład obraz zawiera konkretny produkt, taki jak spodnie lub buty, Obiektyw może wyświetlić wyniki zawierające więcej informacji o danym produkcie lub wyniki ze sklepów z tym produktem. Przy wyświetlaniu wyników wyszukiwania aplikacja może także polegać na dostępnych sygnałach, takich jak oceny użytkowników produktu. Obiektyw może też na przykład rozpoznać kod kreskowy lub tekst na zdjęciu (m.in. nazwę produktu lub tytuł książki), a następnie wyświetlić wyniki z wyszukiwarki Google dla tego przedmiotu.

Trafne i przydatne wyniki
Obiektyw zawsze stara się wyświetlić najbardziej trafne i przydatne wyniki. Na algorytmy aplikacji nie mają wpływu reklamy ani inne porozumienia handlowe. Gdy Obiektyw wyświetla wyniki z innych usług Google, w tym z wyszukiwarki Google lub Zakupów Google, wyniki zależą od algorytmów pozycjonowania tych usług.
Aby mieć pewność, że wyniki wyświetlane przez Obiektyw są trafne, przydatne i bezpieczne, aplikacja rozpoznaje i filtruje te z nich, które zawierają treści dla osób pełnoletnich. Te wyniki są określane zgodnie ze standardami Google, takimi jak wytyczne Google SafeSearch.

Obiektyw i lokalizacja
Gdy przyznasz Obiektywowi dostęp do swojej lokalizacji, aplikacja użyje jej do wyświetlania trafniejszych wyników, na przykład jeśli rozpozna miejsce lub punkt orientacyjny. Załóżmy, że jesteś w Paryżu – Obiektyw będzie wiedział, że najprawdopodobniej szukasz wieży Eiffla, a nie podobnej budowli w innej części świata.

Cechy Google Lens:
  • Wyszukuj to, co Ci się podoba – Jakiś strój przyciągnął Twoją uwagę? A może udało Ci się znaleźć idealny fotel do salonu? Daj się zainspirować podobnymi ubraniami, meblami i dekoracjami do domu bez konieczności opisywania tego, czego szukasz.
  • Kopiuj i tłumacz tekst – Tłumacz tekst w czasie rzeczywistym na ponad 100 języków. Możesz też kopiować akapity, numery seryjne i inne fragmenty obrazu, a następnie wklejać je na telefonie lub komputerze za pomocą przeglądarki Chrome.
  • Szczegółowa pomoc przy odrabianiu zadań domowych – Masz trudne zadanie? Szybko wyszukuj w internecie wyjaśnienia, filmy i wyniki zadań z matematyki, historii, chemii, biologii, fizyki i innych dziedzin.
  • Rozpoznawaj rośliny i zwierzęta – Dowiedz się, jaką roślinę ma w domu Twoja znajoma i jaki pies biegał po parku.

Wyniki ze sklepów w obiektywie są dostępne w tych krajach: Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Chile, Czechy, Dania, Filipiny, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Indonezja, Irlandia, Japonia, Kanada, Kolumbia, Korea Południowa, Malezja, Meksyk, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Singapur, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania, Włochy oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: English, French, German, Italian, Polish, Spanish + 40.

You may also like...