Element 1.10.10 portable / 1.11.66

Element

Element (poprzednio Riot.im) to zdecentralizowany, szyfrowany komunikator oparty na protokole Matrix. Jest darmowym oprogramowaniem i dystrybuowanym w ramach Apache License 2.0. Ponieważ korzysta z protokołu Matrix, pozwala użytkownikowi wybrać serwer, z którym ma się łączyć.

Dodatkowo obsługuje szyfrowanie end-to-end, grupy, kanały i udostępnianie plików między użytkownikami. Jest dostępny jako aplikacja internetowa, jako aplikacje dla wszystkich głównych systemów operacyjnych oraz jako aplikacja mobilna na Androida i iOS. Rozwój aplikacji jest przede wszystkim wykonywany przez firmę New Vector Limited, która jest również zaangażowana w rozwój samego protokołu Matrix.

Program wymaga rejestracji, ale nie wymaga podawania numeru telefonu.

Element komunikuje się tak, jak chcesz – uniwersalna bezpieczna aplikacja do czatu całkowicie pod Twoją kontrolą. Organizuj tzw. „pokoje” wokół dowolnego zespołu, społeczności, który lubisz. Czatuj, udostępniaj pliki, dodawaj widżety i nawiązuj połączenia wideo i głosowe.

Ponieważ Element jest najbardziej dojrzałym klientem Matrix, jest zalecany, jako punkt wyjścia dla nowych użytkowników Matrix, nawet przez sam projekt. W mediach jest czasami postrzegany, jako alternatywa dla Slacka lub innych komunikatorów internetowych. Generalnie komunikator wydaje się najbardziej popularny w społecznościach open source i społecznościach wolnego oprogramowania.

Matrix to otwarty standard i protokół komunikacyjny do komunikacji w czasie rzeczywistym. Ma na celu bezproblemową komunikację w czasie rzeczywistym między różnymi dostawcami usług, tak jak standardowa poczta e- mail /Simple Mail Transfer Protocol/ w przypadku usługi e-mail typu „przechowaj i prześlij dalej”, umożliwiając użytkownikom posiadającym konta u jednego dostawcy usług komunikacyjnych komunikowanie się z użytkownikami innego usługodawcy za pośrednictwem czatu online, telefonii internetowej i wideotelefonii. W związku z tym służy podobnemu celowi jak protokoły takie jak XMPP, ale nie jest oparty na żadnym istniejącym protokole komunikacyjnym.

Manifest
Wierzymy, że ludzie powinni mieć pełną kontrolę nad własną komunikacją. Wierzymy, że umiejętność bezpiecznej i prywatnej rozmowy jest podstawowym prawem człowieka. Wierzymy, że komunikacja powinna być dostępna dla wszystkich jako wolna i otwarta, nieobciążona, standardowa i globalna sieć. Wierzymy w wolność.
Made for Matrix

Element – poradniki, instrukcje

Działa w systemach: Windows 7/8/10
Licencja: bezpłatny (Apache License 2.0)

Pobierz i zainstaluj najnowszą przenośną konfigurację tam, gdzie chcesz, a następnie uruchom program element-portable.exe.
Jeśli Element™ został już zainstalowany z oryginalnej instalacji, przenieś następujące pliki:
% APPDATA%\Element\* do data
Następnie uruchom element-portable.exe i usuń Element™ z komputera.

Aby dokonać aktualizacji, wystarczy pobrać i zainstalować najnowszą przenośną konfigurację

Languages: Albanian, Bulgarian, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English (UK & US), Esperanto, Euskara, Finnish, French, Galician, German, Greek, Hungarian, Icelandic, Italian, Japanese, Korean, Latvian, Lithuanian, Norwegian (Bokmal), Norwegian (Nynorsk), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Russian, Serbian, Slovak, Spanish, Swedish, Turkish, Ukrainian, West Flemish + 3.

You may also like...