Kid3 3.9.1 portable

Kid3

Kid3 to aplikacja do wydajnej edycji tagów ID3v1 i ID3v2 w plikach MP3. Znaczniki te mogą być edytowane przez większość odtwarzaczy MP3, ale nie w bardzo wygodny i wydajny sposób. Ponadto obsługiwane są tagi w plikach Ogg/Vorbis, Opus, DSF, FLAC, MPC, APE, MP4/AAC, MP2, Speex, TrueAudio, WavPack, WMA, WAV, AIFF i także w modułach trackera (MOD, S3M, IT, XM).

Program Kid3 nie przechwytuje, ani nie koduje plików MP3, ale ma na celu edycję tagów ID3 wszystkich plików albumu w efektywny sposób, tj. za pomocą, jak najmniejszej liczby kliknięć myszą i naciśnięć klawiszy. Podczas gdy większość innych programów może edytować tagi ID3v1 lub ID3v2, Kid3 ma pełną kontrolę nad obiema wersjami, może konwertować tagi między dwoma formatami i ma dostęp do wszystkich tagów ID3v2. Jeśli informacje o znacznikach są zawarte w nazwie pliku, znaczniki mogą być automatycznie ustawiane na podstawie nazwy pliku. Możliwe jest również ustawienie nazwy pliku zgodnie ze znacznikami znalezionymi w pliku w dowolnych formatach.

Zadanie edycji jest dodatkowo wspierane przez automatyczne zastępowanie znaków, na przykład w celu usunięcia niedozwolonych znaków z nazw plików. Automatyczna kontrola wielkich i małych znaków ułatwia stosowanie spójnego schematu nazewnictwa we wszystkich tagach.

Informacje o tagach dla pełnych albumów można pobrać z gnudb.org, TrackType.org, MusicBrainz, Discogs, Amazon lub z innych źródeł list utworów. Format importu można dowolnie konfigurować za pomocą wyrażeń regularnych.

Funkcje programu Kid3:

-edycja tagów ID3v1.1, ID3v2.3 i ID3v2.4
-konwersja pomiędzy tagami ID3v1.1, ID3v2.3 i ID3v2.4
-edytowanie tagów w formatach: MP3, Ogg/Vorbis, FLAC, MPC, MP4/AAC, MP2, Speex, TrueAudio, WavPack, WMA, WAV i AIFF
-edytowanie nazw artysty, albumu, roku wydania płyty, gatunku muzyki
-generowanie tagów z nazw plików
-generowanie nazw plików z tagów
-zmiana nazw i tworzenie katalogów według tagów
-automatyczne konwertowanie dużych i małych liter
-import danych z serwisów: gnudb.org, TrackType.org, MusicBrainz, Discogs, Amazon i innych
-eksport tagów jako pliki CSV, HTML, listy odtwarzania, Kover XML i inne.

Działa w systemach; Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPL)

Languages: Basque, Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, Finnish, French, German, Icelandic, Italian, Polish, Portuguese, Russian, Serbian, Spanish, Turkish, Ukrainian.

You may also like...