LibreWolf 109.0-1 portable

LibreWolf

LibreWolf to niezależny projekt, który jest „rozgałęzieniem” Firefoksa (fork). Głównymi celami tej przeglądarki internetowej są bezpieczeństwo prywatności i wolność użytkownika. Jest to społecznościowy następca przeglądarki LibreFox.

Program LibreWolf został zaprojektowany w celu maksymalnego zminimalizowania gromadzenia danych i telemetrii. Osiąga się to poprzez setki ustawień prywatności, bezpieczeństwa, wydajności i poprawek.

Należy pamiętać, że nie jesteśmy powiązani z Mozillą, twórcą przeglądarki Firefox. Nazwa Firefox jest znakiem towarowym Mozilla Foundation – LibreWolf

Główne cechy przeglądarki LibreWolf:
 • najnowsze funkcje i aktualizacje zabezpieczeń z aktualnej wersji Firefoxa
 • używa kompilacji niezależnej od Firefoksa i ma własne ustawienia, folder profilu i ścieżkę instalacji. W rezultacie można go zainstalować wraz z Firefoksem lub dowolną inną przeglądarką
 • brak telemetrii (żadnych eksperymentów i adware)
 • wyszukiwanie dbające o prywatność poprzez: DuckDuckGo, Searx, Qwant i nie tylko
 • dołączony uBlock Origin do blokowania reklam
 • rozszerzenie zapory ogniowej i inne ulepszenia bezpieczeństwa, bez utraty użyteczności.

Jeśli LibreWolf ulega awarii podczas uruchamiania, prawdopodobnie brakuje Ci odpowiedniego środowiska wykonawczego Visual C++. Potrzebujesz wersji programu Visual Studio 2015, 2017 i 2019 dla x64 – LINK.

Działa w systemach: Windows 7/8/10/11
Licencja: bezpłatny (MPL/GPL/LGPL zgodnie z Mozilla EULA)

LibreWolf Portable może działać z folderu w chmurze, dysku zewnętrznego lub folderu lokalnego bez instalowania w systemie Windows. Jeszcze lepiej jest z platformą PortableApps.com, która zapewnia łatwe instalacje i automatyczne aktualizacje.

Spolszczenie przeglądarki LibreWolf:

 1. Po uruchomieniu librewolf-portable.exe w pasku adresu wpisujemy about:config i wyszukujemy intl.locale.requested. Następnie zmieniamy en-US na pl.
 2. Pobieramy odpowiednią wersję pliku z językiem (ta sama wersja co przeglądarki), np. polski_language_pack-92.0.1buildid20210922161155-fx.xpi. Inne wersje można pobrać z tej strony: LINK /PL/.
 3. Otwieramy z menu Extension & Themes i przeciągamy tam plik (np. polski_language_pack-92.0.1buildid20210922161155-fx.xpi)
  To wszystko, można się cieszyć polskim interfejsem.

/Otwórz wideo w nowej karcie/

Autorem „recepty” (i filmiku) na spolszczenie jest użytkownik „Galileusz”. Dziękujemy.

Languages: English + 96

You may also like...