Mypal 29.2.1 portable

Mypal

Mypal – jeśli szukasz idealnej przeglądarki internetowej dla systemu Windows XP, to jest aktualna i utrzymywana przeglądarka dla tego systemu. Mypal jest oparty na kodzie przeglądarki Pale Moon firmy Moonchild Productions, która sama została oparta na kodzie Mozilla Firefox.

Niestety wielu programistów decyduje się nie obsługiwać systemu Windows XP ze względu na jego wiek. W przeciwieństwie do tego programiści Mypal oferują w pełni aktualną przeglądarkę, aby stary komputer znów był użyteczny!

Funkcje przeglądarki internetowej Mypal:
  • oparta na przedlądarce Pale Moon, rozwidleniu Mozilla Firefox
  • korzysta z silnika renderującego Goanna, który jest szybki i płynny
  • obsługuje wiele rozszerzeń Pale Moon, a także „starsze” (sprzed wersji Quantum) rozszerzenia przeglądarki Firefox, możesz używać popularnych rozszerzeń, takich jak Ad Block Plus, NoScript i wiele innych
  • wprowadzono nowy system przenośny
  • niektóre ustawienia, w tym nieużywany, starszy kod Mozilli, zostały usunięte
  • obsługuje pełne motywy dowolnego elementu interfejsu użytkownika (dostępnych jest wiele gotowych motywów).

Mypal – poradniki, instrukcje

Programista “Feodor2” oprócz przeglądarki Mypal stworzył również, na systemy Windows XP, przeglądarkę internetową Centaury, które jest rozwidleniem (fork) przeglądarki Basilisk, również firmy Moonchild Productions.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware / Open Source)

Aby mieć wersję przenośną przeglądarki podczas instalacji zaznaczamy opcję Portable.
“Full portable, disable system integration functionality / W pełni przenośny, wyłącz funkcję integracji systemu”

Wśród dostępnych języków interfejsu dostępny jest również język polski.
Z tej strony – LINK – pobieramy plik mypal-lang-pl-x.x.x.xpi. Po uruchomieniu przeglądarki plik z językiem wrzucamy na okno przeglądarki i klikamy “Install Now“.
Po zainstalowaniu języka (może być wymagane ponowne uruchomienie) trzeba w pasku adresu wpisać about:config (pojawi się w oknie “There be dragons here!”. Kliknij “I promise to be carefull! / Obiecuję, że będę ostrożny! – Akceptuję ryzyko!”).
Tam, w opcji general.useragent.locale (można ją znaleźć przez wyszukiwarkę na górze strony lub wyszukać na otwartej stronie) i zmienić wartość w tym polu (np. prawy przycisk myszy > Modify) z “en_US” na “pl“. Uruchamiamy ponownie przeglądarkę.
Plik języka może zmienić się na nowszą wersję (obserwuj stronę) i po aktualizacji możliwe jest utracenie go, więc pobrać musimy nowy plik. Nie trzeba wtedy ponownie zmieniać ustawień w about:config.

Languages: Chinese, Czech, English, French, German, Hungarian, Italian, Japanese, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish.

You may also like...