Puran File Recovery 1.2 portable

Puran File Recovery może być używany do odzyskiwania skasowanych, utraconych plików i partycji. Pliki można odzyskać również z dysków sformatowanych. Prawie wszystko, co jest wykrywane jako napęd w systemie Windows może być skanowane, niezależnie od systemu plików. Czy to dyski twarde, dyski USB, karty pamięci, telefony komórkowe, płyty CD, płyty DVD, w zasadzie dowolny nośnik danych.

Główne cechy Puran File Recovery:

-prosty interfejs z bardzo mocnym silnikiem odzysku
-idealne połączenie szybkości, dokładności i prostoty
-szybkie skanowanie za pomocą jednego kliknięcia, w kilka sekund, które zawiera listę usuniętych plików
-obsługuje FAT12 / 16/32 i NTFS
-głębokie skanowanie, które inteligentnie skanuje dysk bajt po bajcie
-pełne skanowanie, które może wykryć usunięte lub utracone partycje, a nawet odzyskać pliki ze sformatowanych dysków
-fizyczne dyski w formacie RAW także mogą być skanowane
-pełne skanowanie również wykrywa różne pliki na podstawie wzorców danych
-w wielu przypadkach pełne ścieżki usuniętych plików zostaną wymienione również dla sformatowanych dysków
-odzyskane pliki mogą być zapisywane, a struktura ścieżki nienaruszona
-pliki wyświetlają się jako drzewo lub lista
-wszystkie pliki można przeglądać przed odzyskaniem
-pole wyszukiwania (wspieranie symboli wieloznacznych) pozwala szybko odnaleźć usunięte pliki.

POMOCNE INFORMACJE:
Jeśli żadna z poniższych opcji nie jest wybrana, wykonywane jest krótkie skanowanie – co po prostu oznacza skanowanie systemu plików. Zaleca się wykonanie w pierwszej kolejności tego skanu, a jeśli usunięte pliki nie zostaną znalezione, spróbuj poniższych opcji.

Głębokie skanowanie – Wykonuje szybkie skanowanie, a także skanuje całą wolną przestrzeń wybranego dysku w poszukiwaniu zdefiniowanych obrazów, plików wideo, audio, dokumentów, itp. formatów plików. Jest to skanowanie bajt po bajcie i w związku z tym może zająć dużo czasu.

Pełne skanowanie – Wykonuje szybkie skanowanie, a także głębokie skanowanie Całkowitej Przestrzeni. Jeśli opcja Znajdź utracone pliki jest także zaznaczona, wykonywane jest także skanowanie utraconych partycji.

Znajdź utracone pliki – Skanuje w poszukiwaniu wpisów utraconych plików. Jeśli ta opcja jest połączona z opcją Pełnego skanowanie, wtedy program skanuje także w poszukiwaniu utraconych partycji. W pewnych sytuacjach mogą pojawić się pliki, których nie rozpoznasz, co z reguły oznacza, że są to przypadkowe dane na Twoim dysku błędnie rozpoznane jako pliki. Jest to wynik użycia mniej ścisłego algorytmu w celu uzyskania jak największej ilości wpisów. Należy je po prostu zignorować.

Skanuj własną listę – Jeśli połączone z Głębokim/Pełnym skanowaniem, wykonywane jest skanowanie wybranego dysku w poszukiwaniu określonej przez użytkownika listy formatów, co można zobaczyć klikając przycisk Edytuj w głównym oknie programu. Dodawanie lub edycja formatów są ściśle zalecane jedynie dla zaawansowanych użytkowników.

Dysk fizyczny – Jeśli wybrano do skanowania Dysk fizyczny, wszystkie pliki zostaną wyświetlone, bez względu na ich stan usunięcia. Skanowanie Dysku fizycznego powinno być ostatnią opcją.

Okno podglądu – Pokazuje pierwsze 1024 bajty wybranego pliku w formatach heksadecymalnych (HEX) oraz ASCII. Jeśli jest to prawidłowy plik graficzny poniżej 10 MB, okno wyświetli obraz.

Szukaj – Możesz szukać nazwy pliku. Użycie znaków „?” oraz „*” jest dozwolone. Przykładowo, jeśli chciałbyś zobaczyć wszystkie pliki zaczynające się literą „a”, możesz szukać używając „a*”. „*” jest tu istotne, jeśli nie znasz dokładnej nazwy pliku, np. szukając „hellopic.jpg”, możesz wyszukać „hello*.jpg”, a jeśli znasz dokładną nazwę pliku, możesz bezpośrednio szukać nazwy „hellopic.jpg”.

Powinieneś najpierw użyć opcji Szybkiego skanowania, a jeśli usunięty plik nie zostanie odnaleziony, powinieneś spróbować Głębokiego skanowania + Znajdź utracone pliki + Skanuj własną listę, a jeśli dalej nie odnajdziesz szukanego pliku, spróbuj także opcji Pełnego skanowania.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny bez zastosowań komercyjnych (freeware non-commercial)

Languages: English, French, German, Hindi, Japanese, Spainish, Polish, Portuguese, Punjabi, Russian.

You may also like...