Tatoeba 2024 online

Tatoeba

Tatoeba to ogromna baza zdań i tłumaczeń. Jej wciąż rosnąca zawartość, to efekt działań tysięcy współtworzących ją ochotników.

Tatoeba udostępnia narzędzie do przeglądania przykładów użycia słów w zdaniach. Możesz podać słowa, które cię interesują, a narzędzie zwróci ci zdania zawierające te słowa i ich tłumaczenia w pożądanym języku. Nazwa Tatoeba (to na przykład po japońsku) oddaje tę ideę. Projekt został założony przez Trang Ho w 2006 roku, hostowany na SourceForge pod nazwą kodową multilangdict.

Od typowego słownika lub translatora różni się tym, że nie tłumaczy on mechanicznie pojedynczych słów, ale zawiera obszerną, stale poszerzaną bazę zdań tłumaczonych przez użytkowników.

Strona jest dostępna dla użytkowników niezarejestrowanych. Każdy posiada możliwość wyszukiwania i czytania zdań, jednak tylko po zalogowaniu można dodawać lub edytować tłumaczenia zdań. Edycja jest możliwa tylko w przypadku „posiadania” zdania, kiedy jest się jego autorem lub przejmie się je od kogoś). Tylko wybrani użytkownicy mogą zdania usuwać. Rozróżniane są tłumaczenia bezpośrednie i niebezpośrednie, co pozwala założyć ewentualne ryzyko błędu w przypadku tłumaczeń niebezpośrednich. Zdania są otagowane w zależności od ich charakteru, występowania nazw własnych lub długości. Oznaczane są też zdania, których tłumaczenie nie jest na pewno poprawne. Tagować mogą jedynie wybrani użytkownicy.

Ze strony pobierania możesz pobrać wszystkie zdania we wszystkich językach lub wszystkie zdania w określonym języku. Możesz również pobrać linki do tłumaczenia wszystkich zdań, ale prawdopodobnie przyda się to tylko wtedy, gdy będziesz swobodnie pisać kod.

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu
Licencja: bezpłatny / dotacje (freeware / donationware/

Portable /.zip – online/: jeśli chcecie mieć ten program w wersji przenośnej wykorzystajcie Web2Desk. Web2Desk to narzędzie, które tworzy aplikacje komputerowe dla Twoich ulubionych witryn internetowych za pomocą jednego kliknięcia. Niezależnie od platformy (macOS, Linux, Windows) i jest za darmo! Pobierz aplikacje np. dla kanałów YouTube, mediów społecznościowych czy ulubionych witryn muzycznych. Na stronie wpisujemy adres URL witryny, nazwę aplikacji i wybieramy ikonę. Wpisujemy adres e-mail, na który ma być wysłana aplikacja (możemy ją pobrać bezpośrednio ze strony). Zaznaczamy też, jaki nas interesuje system komputerowy. Ostatnią czynnością jest kliknięcie „Utwórz aplikację komputerową (Create Desktop App)”.
Strona jest tylko w języku angielskim, a Web2Desk tylko do użytku osobistego (do użytku biznesowego używaj Web2Desk Business).

Languages: Arabic, Azerbaijani, Basque, Belarusian, Breton, Catalan, Chinese, Czech, Danish, English, Esperanto, Estonian, Finnish, French, Galician, German, Greek, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Kabyle, Kirmancki (Zaza), Lithuanian, Malay, Marathi, Nederlands (Dutch), Occitan, Polish, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Serbian, Slovak, Spanish, Swedish, Tagalog, Turkish, Ukrainian, Uzbek, Vietnamese, Welsh, Western Frisian + 10.

You may also like...