VirtualDub2 20 Build 43602/44282 portable

VirtualDub2

VirtualDub2 (kiedyś VirtualDub FilterMod) to ulepszona wersja oryginalnego VirtualDub z poprawioną użytecznością i rozszerzona do pracy z nowymi formatami i wtyczkami. Uproszczony edytor wideo z prostą osią czasu klatka po klatce. Domyślny pakiet jest gotowy do użycia wraz z wieloma niezbędnymi wtyczkami i można go dodatkowo rozszerzyć o kodeki i filtry innych firm. Zgodność z oryginalnym VirtualDub jest zachowywana wszędzie tam, gdzie to możliwe i można łatwo uruchamiać wiele wersji obok siebie. Jeśli lubisz używać VirtualDub do przetwarzania wideo i zadań odtwarzania, z pewnością polubisz VirtualDub2.

VirtualDub to darmowe oprogramowanie do edycji i tworzenia plików wideo w systemie Windows. Wersje programu są dostępne dla wszystkich wersji systemu Windows począwszy od systemu Windows 98.
Autor programu, Avery Lee, chciał stworzyć szybką, liniową edycję wideo za pomocą graficznego interfejsu użytkownika. Obsługiwany jest przede wszystkim format kontenera AVI. Oprócz AVI obsługiwany jest również format MPEG-1 i formaty graficzne JPEG, BMP, TGA, PNG i JFIF. W wersji 1.7.6 zaimplementowano interfejs wtyczek dla dodatkowych formatów plików, które można aktualizować. Ponadto VirtualDub może nagrywać strumień danych z odpowiedniego źródła wideo kamera lub karta telewizyjna). Niezależnie od materiału źródłowego, może zapisywać pliki wideo tylko w formacie AVI. Program zajmuje niewiele miejsca na twardym dysku, podczas pracy nie obciąża systemu oraz jest zdolny do pracy nawet na mało wydajnych komputerach.

Najważniejsze funkcje VirtualDub2:
  • odczyt i zapis AVI, MP4, MOV, MKV
  • 16-bitowe sekwencje obrazów TIFF
  • działa z głębokim kolorem i alfa
  • edytor skryptów AviSynth / VapourSynth
  • natywny kodek CineForm
  • zapisz do FFV1, X264, X265, ProRes, …
  • rozszerzone API dla wtyczek
  • automatyzacja linii poleceń.

Autorem polskiej wersji programu jest Emmers.

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (GNU GPLv2)

Wtyczki / Plugins

W opcjach, “Preferencje” nie są przetłumaczone na język polski

Languages: English + Polish.

You may also like...