Waze 2023 online

Waze

Waze to największa na świecie aplikacja społecznościowa do nawigacji i informowania o ruchu drogowym.
Waze, dawniej FreeMap Israel, jest spółką zależną Google LLC, która dostarcza oprogramowanie do nawigacji satelitarnej na smartfony i inne komputery obsługujące Globalny System Pozycjonowania (GPS). Oprócz szczegółowej nawigacji zawiera informacje o czasie podróży i trasach przesłane przez użytkownika, a jednocześnie pobiera informacje zależne od lokalizacji przez sieć komórkową.

Bądź poinformowany o zdarzeniach na drodze. Nawet jeśli dobrze znasz drogę, poinformuje się o korku, robotach drogowych, policji, wypadku i innych w czasie rzeczywistym. A jeśli na Twojej drodze korki są duże, zmieni trasę aby oszczędzić Twój czas.

Cechy Waze:
 • Dowiedz się co się dzieje – powiadomienia o korkach, policji, wydarzeniach i innych na Twojej trasie
 • Dojedź do celu szybciej – natychmiastowa zmiana trasy aby ominąć korek i oszczędzić Twój czas
 • Poznaj czas dotarcia do celu – Twoje ETA jest obliczane na podstawie danych o korkach na żywo
 • Zapłać mniej za paliwo – znajdź najtańszą stację benzynową na Twojej trasie
 • Nawiguj z Android Auto – używaj Waze na ekranie Twojego samochodu
 • Znajdź swoją drogę – wybierz z wielu różnych głosów nawigacji ten, który będzie Cię prowadził.

Ma możliwość kierowania użytkownikami na podstawie informacji pochodzących z crowdsourcingu. Użytkownicy mogą zgłaszać wiele zdarzeń drogowych, od wypadków po policyjne pułapki. Wykorzystuje te dane, aby pomóc innym użytkownikom, ostrzegając ich o zbliżającym się stanie lub zmieniając trasę, aby całkowicie ominął ten obszar. Oprócz informacji wprowadzanych przez użytkowników opiera się na informacjach od agencji państwowych dotyczących zdarzeń drogowych, takich jak budowa dróg. Ideą tego jest to, że im więcej osób dostarczy dane, tym będą one dokładniejsze.
Oprócz wykorzystywania informacji pochodzących z crowdsourcingu do ostrzeżeń o ruchu drogowym, pozwala również zarejestrowanym użytkownikom modyfikować dane mapy za pomocą własnego edytora map.

Polska Wazeopedia – Polska jest jednym z kilku krajów, którym przyznano uprawnienia do zarządzania społecznością. Polska Wazeopedia zawiera informacje specyficzne dla naszego kraju, uzupełnione dostępnymi informacjami ogólnymi, zgodnie z ustaleniami polskich edytorów Waze.

Co możesz znaleźć na Wazeopedii:
Wazeopedia podzielona jest na kilka obszarów, które są przedstawione w kartach na górze strony.

 • Aplikacja – jest darmową, społecznościową aplikacją nawigacyjną, która pomaga kierowcom dotrzeć do celu w jak najkrótszym czasie. Sekcja ta przedstawia podstawowe informacje o Aplikacji nawigacyjnej oraz innych udostępnianych przez Waze rozwiązaniach.
 • Edytowanie map – edytorzy, którzy korzystają z Edytora Map Waze, znajdą tutaj wszystkie zasady ustalone przez polską Społeczność, zbiór najlepszych praktyk, przewodniki dotyczące edycji oraz linki do baz danych i narzędzi.
 • Polska społeczność – wszyscy znajdą tutaj informacje przydatne dla społeczności Waze, takie jak np. mechanizmy punktacji czy rankingów.
  Pomoc – szukasz pomocy? Koniecznie zajrzyj tutaj.

Centrum pomocy Waze

Działa w systemach: wieloplatformowy
Dostęp do Internetu + rejestracja (opcjonalnie)
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: English, Polish + 50.

You may also like...