WinPaletter 1.0.9.3 portable

WinPaletter

WinPaletter to zaawansowany edytor wyglądu systemu Windows. Zmodyfikujesz system Windows 10 i 11 oraz możesz modyfikować ekran LogonUI systemu Windows 7\8.1\ekran blokady, używając domyślnego tła, tapety, niestandardowych kolorów i obrazu zewnętrznego, z możliwością zastosowania efektów takich jak rozmycie, szum akrylowy, szkło Aero,… Nie działa w Windows 8.

Możesz zmienić wysokość pasków tytułowych z dopełnieniem i obramowaniami, zmienić metryki innych elementów, takie jak paski przewijania i ikony. Możesz zmieniać czcionki systemu Windows, w tym paski tytułowe, ikony, wiadomości i inne czcionki. Zawiera wiersz poleceń, PowerShell (Windows 7/8.1/10/11) i terminal Windows (Windows 10/11).
Doskonałe rezultaty uzyskasz, jeśli wymusisz klasyczny motyw dla systemu Windows 11\10\8.1 (tzn. wszystkie elementy systemu Windows zostaną pokolorowane). Windows 7 ma klasyczny motyw, więc można go modyfikować bez użycia zewnętrznych narzędzi, aby włączyć klasyczny motyw.

Funkcje aplikacji WinPaletter:
 • Utwórz nowy plik motywu na podstawie bieżących preferencji rejestru
 • Utwórz nowy plik motywu na podstawie domyślnych preferencji systemu Windows
 • Otwórz plik motywu WinPaletter
 • Zapisz bieżące preferencje w pliku motywu WinPaletter
 • Zapisz bieżące preferencje, jako plik motywu WinPaletter (Zapisz jako…)
 • Generator palet
 • Załaduj ponownie poprzedni motyw (podobnie jak w przypadku cofnięcia)
 • Załaduj ponownie pierwszy motyw
 • Edytuj informacje o motywie
 • Konwertuj stare i nowe formaty plików motywów WinPaletter
 • Ustawienia
 • Aktualizacje
 • Sklep WinPaletter z motywami.

Po uruchomieniu w pierwszym oknie program zapyta, którego wybierasz użytkownika bieżącego systemu Windows. Po wybraniu kliknij przycisk Switch. Pojawi się również taki komunikat: WinPaletter will install system events sounds serwice (zainstaluje usługę dźwięków zdarzeń systemowych) – jest to usługa, która nasłuchuje zdarzeń systemu Windows i odtwarza dźwięki w zależności od odebranego zdarzenia. Służy do tłumienia dźwięków podłączania/odłączania ładowarki (dla dowolnej wersji systemu Windows) oraz dźwięków wylogowywania, logowania, blokowania, odblokowywania i zamykania (w systemie Windows 8 i nowszych). Pokaże również informacjeyjne o programie.

Może wystąpić problem z programami antywirusowymi i przeglądarkami internetowymi:

 1. Dlatego, że program nie jest podpisany (ponieważ nie stać autora aplikacji na zakup rocznych certyfikatów, aby plik wykonywalny WinPalettera nie pochodził od nieznanego wydawcy)
 2. WinPaletter w kompleksowy sposób edytuje rejestr systemu Windows:
  -zatem przeglądarka, system Windows i program antywirusowy poinformują Cię, że program pochodzi z nieznanego źródła lub organizacji i może być szkodliwy
  -jest to fałszywy alarm w przeglądarkach (Edge i Firefox) i programach antywirusowych (programy Avast, Kaspersky, Malwarebytes, SmadAV, BitDefender i Windows Security /Defender/ są na tak, natomiast portal VirusTotal zgłasza 2 wykrycia na nie z łącznie 71 programów antywirusowych).

Licencja: bezpłatny / darowizna (MIT License / donationware)
Działa w systemach:

Tabela

System operacyjnyWersja WinPaletter począwszy od… i wyżejWymagania
Windows 11/10Dowolna wersjaMoże być konieczna aktualizacja platformy .NET w przestarzałym systemie Windows 10 lub kompilacji w wersji starszej niż 1709
Windows 8,1/71.0.5.0.NET Framework 4.7 lub 4.8 i ponowne uruchomienie po pierwszej konfiguracji /konieczne/
Windows 8NieobsługiwanaNieobsługiwane, ponieważ w ogóle nie można zainstalować platformy .NET Framework 4.7 lub 4.8
Windows Vista1.0.7.1Przepakowano .NET Framework 4.8. Przeczytaj dokumentację systemu Windows Vista
Windows XP1.0.7.1Przepakowany OneCoreAPI + .NET Framework 4.8. Musisz zapoznać się z jego dokumentacją

Zmiana języka interfejsu: po ukazaniu się głównego okna programu klikamy Settings (1) > Language (2) > Download language (3). Otworzy się strona z plikami językowymi, klikamy na np. Polish.json (4) > ikona pobierania (5). Po pobraniu pliku językowego (Polish.json) klikamy ikonę folderu (6) i wskazujemy gdzie ten plik znajduje się na komputerze klikając na niego. Następnie zaznaczamy Enabled (7) i klikamy Save and close (8). Po restarcie program powinien uruchomić się w np. języku polskim.


Languages: Arabic, Chinese, English (UK), Japanese, Korean, Polish, Russian.

You may also like...