winPenPack 4.5.1 portable

winPenPack

winPenPack to zestaw przenośnych i otwartych aplikacji dla Microsoft Windows. Aplikacje zostały zmodyfikowane, aby działały bezpośrednio z dysku USB (lub innego wymiennego urządzenia pamięci masowej) bez konieczności wcześniejszej instalacji w systemie. Programy można pobierać pojedynczo lub pogrupować w pakiety.

Autor tego projektu Danilo Leggieri otworzył witrynę winPenPack 23 listopada 2005 r. Projekt i związana z nim społeczność szybko się rozwijały. Od tej daty wydano ponad 15 nowych wersji i setki przenośnych aplikacji open source.

Strona jest hostowana na SourceForge i obsługuje obecnie kilka projektów utworzonych i zasugerowanych przez członków forum, a także służy do zgłaszania błędów i sugestii. Dobrze prosperująca społeczność użytkowników aktywnie przyczynia się do rozwoju projektu.

Wszystkie udostępnione aplikacje przez winPenPack są przenośne:

-nie wymagają instalacji
-można je uruchamiać z dowolnego urządzenia USB lub innego urządzenia wymiennego (również na dysku twardym komputera)
-nie pozostawiają śladów w rejestrze systemu Windows ani w folderach użytkownika
-nie generują konfliktów z programami zainstalowanymi na komputerze (na przykład x-Firefox uruchomiony z dysku USB nie modyfikuje (ani nie koliduje) z odpowiednikiem programu Firefox zainstalowanego na komputerze głównym).

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć dysk flash USB do dowolnego portu USB na komputerze, a będziesz mieć swoją kolekcję wstępnie skonfigurowanych i gotowych do użycia programów. Natychmiast dostępnych, pogrupowanych w kategorie i wykonywalnych przez użytkownika przez przyjazny interfejs menu podobny do menu Start, menu winPenPack. Będzie to dokładnie tak, jakbyś pracował na własnym komputerze z przeglądarkami internetowymi, klientami poczty e-mail, edytorami obrazów i rysunków, klientami czatu, narzędziami multimedialnymi, narzędziami do konserwacji i bezpieczeństwa komputera, narzędziami szkolnymi i programistycznymi, itp. Wszystko jest całkowicie za darmo! Wszystkie te funkcje sprawiają, że winPenPack jest niezwykle przydatny w każdej sytuacji.

Nie wszystkie programy udostępnione na stronie winPenPack mają polskie wersje językowe

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware)

Personal edition – wykonując następujące kroki, możesz utworzyć osobisty pakiet winPenPack, zaczynając od pojedynczego menu lub dostosować własny pakiet winPenPack, usuwając i dodając programy.
Po pobraniu menu winPenPack ze strony pobierania rozpakuj archiwum .zip za pomocą kreatora rozpakowywania systemu Windows (kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę pliku .zip >> „Wypakuj wszystko …”). Uruchom program winPenPackNet.exe (kliknij dwukrotnie plik). Ikona winPenPack pojawi się na pasku zadań.

Poszczególne programy są w różnych językach / Individual programs are in different languages

winPenPack Menu – menu dla programów

winPenPack Menu wymaga zainstalowanego na komputerze systemu Microsoft .NET Framework w wersji 2.0 lub wyżej

Po pobraniu i rozpakowaniu pilku .zip postępujemy w następujący sposób (tak samo dla pakietu winPpenPack i winPenPack Menu:

  • plik winPenPack.pl.ini wrzucamy do folderu: > wpp_x.x.x_win64 / wpp_x.x.x_win32 / wpp_menu_net_x.x.x > winPenPack > User > winpenpack_launcher > Lang
  • plik np. winpenpack_full_pl.xml wrzucamy do folderu: > wpp_x.x.x_win64 / wpp_x.x.x_win32 / wpp_menu_net_x.x.x > winPenPack > User > winpenpack_launcher

X-Launcher winPenPack pozwala dowolnie zmieniać opcje inicjowania programów w celu uczynienia ich przenośnymi, które można stosować na wymiennych urządzeniach magazynujących, takich jak klucze USB lub zewnętrzne dyski twarde – tutorial (english) ; tutorial (italiano) /.pdf/

X-Software – programy przenośne stworzone przez winPenPack

Portable Software – programy portable udostępnione przez autorów poszczególnych aplikacji

Języki / Languages – winPenPack: English, Italian, Spanish, Swedish + Polish + others (poszczególne programy są w różnych językach / individual programs are in different languages)

Języki / Languages winPenPack Menu: English, Italian, Spanish, Swedish + Polish + others

Języki / Languages X-Luncher: English, Italian.

You may also like...