Capivara to narzędzie do synchronizacji danych z obsługą serwerów SFTP i FTP. Można nim porównać pliki i katalogi przez porównywanie znaczników czasu lub sum kontrolnych MD5 i SHA-1. Posiada budowę dwupanelową dla łatwego porównywania plików. Został napisany w języku programowania Java.

Podczas przeprowadzania synchronizacji Capivara oferuje tryb podglądu, aby pokazać, które pliki zostaną, będą usunięte lub skopiowane. Umożliwia filtrowanie plików, wyszukiwanie duplikatów, tworzenie nowych folderów, kasowanie i zmianę nazwy plików.

Pomoc
 Krótki poradnik pracy z Capivarą:

Jeśli chcemy przenieść pliki na serwer zdalny, po uruchomieniu programu (plik capivara.jar) klikamy przycisk “Połącz” (przycisk z ikoną wtyczki) i pojawi się okno dialogowe połączenia. W pierwszym kroku wyświetlimy, w lewym panelu, pliki i foldery na naszym komputerze. W oknie “Ustawienia połączenia”, które się uruchomiło w pozycji “Protokół” wybieramy “local file system on Windows” (jest na pierwszej pozycji, czyli nic nie zmieniamy) i klikamy OK.

Capivara_ustawienia_połączenia_1

Możemy oczywiście zmieniać dyski lokalne w pozycji “Lokalizacja”.

Capivara_ustawienia_połączenia_2

Teraz przechodzimy do prawego panelu, aby ustanowić połączenie z serwerem. Klikamy, jak poprzednio, przycisk “Połącz” i wybieramy protokół SFTP. Wypełniamy informacje dotyczące hosta, nazwy użytkownika i hasło.

Capivara_ustawienia_połączenia_3Capivara_ustawienia_połączenia_4

Teraz jesteśmy podłączeni do serwera i można rozpocząć pracę. /zbymal/

Info
Protokół SFTP różni się od FTP, przede wszystkim wyższym bezpieczeństwem połączenia komputer – serwer, dzięki szyfrowaniu przesyłanych danych, włącznie z hasłem dostępowym. Protokół SFTP jest obsługiwany przez wiele aplikacji wykorzystywanych jako klient FTP, np. FileZilla czy WinSCP.

Capivara_logo

Uwaga
Program do prawidłowej pracy wymaga w systemie środowiska Java Runtime Environment.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (GPL)

Pobierz /.jar/ ( 2,76 MB / 3,09 MB )
Wersja instalacyjna: pobierz /32 i 64-bit/

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Brazilian Portuguese, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Dutch, English, French, German, Italian, Japanese, Polish, Spanish (Argentina & Spain).

Capivara_1 Capivara_2

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/10/snip_20160301142354.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2014/10/snip_20160301142354-150x150.pngzbymalArchiwizacja64-bit,Archiwizacja,Backup,Capivara,Capivara portable,FTP,MD5,Serwer,SFTP,SHA-1.,Synchronizacja,synchronizacja danych,synchronizacja plików
Capivara to narzędzie do synchronizacji danych z obsługą serwerów SFTP i FTP. Można nim porównać pliki i katalogi przez porównywanie znaczników czasu lub sum kontrolnych MD5 i SHA-1. Posiada budowę dwupanelową dla łatwego porównywania plików. Został napisany w języku programowania Java. Podczas przeprowadzania synchronizacji Capivara oferuje tryb podglądu, aby pokazać,...