Opera 12.18 portable

Opera 12 – popularna na całym świecie, wieloplatformowa przeglądarka internetowa oparta na silniku Presto, tworzona i rozwijana przez norweską firmę Opera Software ASA. Silnik Presto nie jest już rozwijany. Zapewniał wysoką zgodność ze standardami (CSS, JavaScript, XHTML). Był on stosunkowo mało wymagający sprzętowo.

W 2013 roku ukazała się nowa wersja z numerem 15 oparta na silniku renderowania stron Blink i silniku JavaScript V8, a także osobnym klientem poczty elektronicznej Opera Mail.

Cechy przeglądarki Opera 12:

-przeglądanie w kartach – strony mogą być otwierane w jednym oknie przeglądarki jako odrębne karty
-obsługa gestów myszy
-menedżer pobierania plików
-blokowanie wyskakujących okienek
-klient poczty Opera Mail (teraz osobny program)
-rozszerzenia
-sprawdzanie pisowni
-menedżer haseł
-szybkie wybieranie
-funkcja Turbo (przyspieszenie ładowania stron)
-i inne.

Opera 12.18 jest ostatnią wersją przeglądarki opartej na silniku Presto i nie będzie już wspierana przez producenta. W tej ostatniej aktualizacji zawiera poprawki bezpieczeństwa i aktualizuje zaimplementowane protokoły. Wyłącza wsparcie dla szyfrowania TLS RC4, a obsługuje teraz TLS 1.2 (RC4 można włączyć z poziomu opcji).

Wszystkim miłośnikom “starej” Opery polecam nowy projekt byłych pracowników Opera Software ASA pod nazwą Vivaldi.
W 1994 roku dwójka programistów rozpoczęła prace nad przeglądarką internetową. W zamyśle miała to być naprawdę szybka przeglądarka, zdolna do pracy na sprzęcie o ograniczonych możliwościach i ze świadomością tego, że użytkownicy, to jednostki z własnymi wymaganiami i życzeniami. Tak narodziła się Opera.
Przeskoczmy w czasie do roku 2015. Przeglądarka, którą kiedyś kochaliśmy, zmieniła swój kierunek. Niestety, nie służy ona już swojej społeczności użytkowników i współpracowników – tym, którzy pomogli zbudować tę przeglądarkę od samego początku.
Tak powstała przeglądarka Vivaldi.
Współtwórca Opery Jón S. von Tetzchner

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Afrikaans, Belarusian, Bulgarian, Croatian, Czech, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, Dutch, English (UK & US), Estonian, Finnish, French, French (Canadian), Frisian, Georgian, German, Greek, Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Lithuanian, Macedonian, Norwegian (Bokmal), Norwegian (Nynorsk), Polish, Portuguese, Portuguese (Brazil), Punjabi, Romanian, Russian, Scottish Gaelic, Serbian, Slovak, Spanish, Spanish (Latin), Swedish, Tamil, Telugu, Turkish, Ukrainian, Vietnamese.

You may also like...