FossaMail to zbudowany w oparciu o Mozilla Thunderbird klient poczty e-mail i rozwijany przez ten sam zespół programistów, który wydali przeglądarkę Pale Moon (a zatem nie powiązanych z Mozilla Corporation).
Aplikacja jest darmowa i oferuje możliwość wysyłania i odbierania poczty elektronicznej, tworzenia nieograniczonej ilości kont i współpracuje z dodatkami tworzonymi dla Thunderbirda. Program został zoptymalizowany i ulepszony, aby zapewnić większą stabilność i wydajność.

Niektóre cechy programu FossaMail:
-obsługa protokołów komunikacyjnych POP3 i SMTP
-wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail
-możliwość tworzenia wielu kont
-łatwe zarządzanie wiadomościami
-wykorzystuje własny folder profilu (przez co brak konfliktu z Mozilla Thunderbird)
-kompatybilny z dodatkami Thunderbirda
-przypisywanie odpowiednich znaczników priorytetowych
-wyszukiwanie słów kluczowych w wiadomościach
-wbudowany kalendarz i organizer (podobny do Microsoft Outlook).
-umożliwia komunikację (czat) korzystając z usług Facebook Chat, XMPP, Twitter, IRC i Google Talk
-wbudowany czytnik RSS
-obsługuje najnowocześniejsze procesory
-posiada narzędzie do robienia kopii zapasowych
-możliwość dostosowania programu do własnych potrzeb
-dostępny dla systemów Windows w w wersji 32-bit (x86) i 64-bit (x64).

Info
Aby zmienić język interfejsu pobieramy plik spolszczenia “.xpi”. Za pomocą metody “przeciągnij i upuść” wrzucamy na FossaMail i czekamy na zainstalowanie.
Następnie klikamy Tools > Options > Advanced > General > Config Editor. W oknie, które się pojawi szukamy “general.useragent.locale”, dwukrotnie klikamy tę wartość i zmieniamy kodu z “en-US” na np. “pl-PL”. Robimy restart programu.

Program nie jest przetłumaczony na język polski w 100%.

Info

Narzędzia kopii zapasowej i migracji profili:

FossaMail profile backup tool to narzędzie pozwoli nam wykonać kopię zapasową profili programu FossaMail (ustawienia i e-maile). Jest to proste narzędzie, bez zaawansowanych funkcji, ale powinno szybko i łatwo pozwolić na stworzenie kopii zapasowych skrzynek FossaMaila i dostosowań.
To narzędzie ma kilka ważnych ograniczeń:
-działa tylko dla domyślnej lokalizacji profil dla FossaMail (nie dla lokalizacji profilu niestandardowego)
-nie będzie brać pod uwagę skrzynek zapasowych, które są przechowywane poza folderem głównym profilu.

Narzędzie zostało stworzone głównie dla tych, którzy mają standardowe instalacje i którzy nie mają wystarczającej wiedzy na temat systemu operacyjnego Windows i systemu plików do ręcznego tworzenia kopii zapasowych profili. Obecna wersja posiada podstawowe opcje kompresji, ale nie oferuje szyfrowania lub hasła ochrony, więc będziemy musieli upewnić się, że kopie zapasowe są w bezpiecznym miejscu.

Pobierz (1,24 MB) /freeware/ – nie wymaga instalacji /English/

Uwaga: proszę zamknąć FossaMail przed przystąpieniem do tworzenia kopii zapasowych/przywracania profili. W przeciwnym razie może dojść do niepełnej kopii zapasowej, utraty danych lub innych błędów.

FossaMail profile migration tool to narzędzie pomoże nam przenieść swój profil (adresy, konta, e-maile) z klienta poczty Mozilla Thunderbird do FossaMail. Jest to proste narzędzie, ale powinno dać szybki i łatwy sposób na skopiowanie danych.
To narzędzie ma kilka ważnych ograniczeń:
-działa tylko dla domyślnej lokalizacji profili dla Thunderbirda i FossaMail (nie dla niestandardowych lokalizacji profilu)
-nie będzie kopiować skrzynek pocztowych, które są przechowywane są w folderze poza głównym profilem.

Narzędzie zostało stworzone głównie dla tych, którzy mają standardowe instalacje i którzy nie mają wystarczającej wiedzy na temat systemu operacyjnego Windows i systemu plików, aby ręcznie skopiować profile.

Pobierz (680 MB) /freeware/ – nie wymaga instalacji /English/

Uwaga: proszę zamknąć Thunderbirda i FossaMail przed przystąpieniem do kopiowania profili, bo może to spowodować niekompletny kopię, utratę danych lub inne błędy.

Uwaga
Ten projekt został przerwany!
Niestety ze względu na brak czasu do pracy nad kodem, a także brak użytkowników i funduszy, zaprzestaliśmy tego projektu.
Moonchild Productions
Działa w systemach: Windows Vista,7,8,10 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /32-bit/ (40 MB / 79 MB) Pobierz /64-bit/ Spolszczenie /PL/ Pobierz /.paf 32 i 64-bit for Dummies/
English, Polish.
Zrzuty ekranu / Screenshots
https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/FossaMail_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2017/01/FossaMail_icon256-150x150.pngzbymalPAFPocztaE-mail,FossaMail,FossaMail portable,Poczta,POP3,SMTP,Thunderbird,wysyłanie e-mailem
FossaMail to zbudowany w oparciu o Mozilla Thunderbird klient poczty e-mail i rozwijany przez ten sam zespół programistów, który wydali przeglądarkę Pale Moon (a zatem nie powiązanych z Mozilla Corporation). Aplikacja jest darmowa i oferuje możliwość wysyłania i odbierania poczty elektronicznej, tworzenia nieograniczonej ilości kont i współpracuje z dodatkami tworzonymi...