HM NIS Edit 2.0.3 portable

HM NIS Edit jest najlepszym edytorem dla Nullsoft Scriptable Install System (NSIS) w intuicyjnym środowisku obsługującym wiele jednoczesnych projektów, różnych opcji formatowania, projektów wizualnych i nie tylko.

Ponieważ NSIS jest oparty na plikach skryptowych, można tworzyć zarówno proste, jak i zaawansowane instalacje.
Jest przydatny dla ekspertów i początkujących w tworzeniu programów instalacyjnych w systemie NSIS. Kreator skryptów pomoże stworzyć standardowe programy instalacyjne za pomocą zaledwie kilku kliknięć, a także program InstallOptions pomoże tworzyć własne strony z przyjaznym interfejsem do przeciągania i upuszczania.

NSIS (Nullsoft Scriptable Install System) to darmowe narzędzie umożliwiające przygotowanie instalatora programu. Dzięki niemu stworzono instalatory takich programów, jak na przykład, eMule czy Winamp. Program NSIS może tworzyć instalacje systemu Windows, które mogą instalować, odinstalowywać, konfigurować ustawienia systemowe, wydobywać pliki itp.

Poza wszystkimi cechami doskonałego edytora tekstowego HM NIS Edit również udostępnia:

-interfejs edycji i kompilacji wielu skryptów (MDI)
-interfejs w wielu językach
-podświetlanie składni dzięki dostosowanym kolorom i atrybutom tekstowym
-kreator (specjalny dla początkujących), który będzie prowadził przez wszystkie kroki w celu utworzenia standardowego programu instalacyjnego dla systemu Windows
-projektant InstallOptions.
-tworzenie skryptów z szablonów
-szablony kodu zawierające najczęściej używane komendy
-podstawowa komenda NSIS pomaga tylko przesuwać kursor myszy nad poleceniem w edytorze.
-zaawansowane polecenie NSIS po wciśnięciu klawisza F1
-wykonanie wygenerowania programu instalacyjnego po skompilowaniu skryptu (w celu uruchomienia programu instalacyjnego)
-wsparcie dla wtyczek.

W chwili obecnej obsługiwane są tylko pliki ANSI. Wiele programów przenośnych PortableApps.com używa teraz Unicode

Zainstaluj NSIS Portable w tym samym katalogu nadrzędnym, co HM NIS Edit portable (zazwyczaj X:\PortableApps), a on automatycznie znajdzie  go i użyje.
NSIS Portable /English/

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Narzędzie do konwersji skryptów instalacyjnych Inno Setup (darmowa, dla zastosowań niekomercyjnych aplikacja, która jest przeznaczona do tworzenia instalatorów) do skryptów NSIS – iss2nsi.zip

Languages: Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Czaech, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Polish, Portuguese (Brazil), Russian, Spanish, Ukrainian.

You may also like...