Hibernate Enable or Disable 1.3 portable

Hibernate Enable or Disable

Hibernate Enable or Disable to przenośna (portable) aplikacja do prostego wyłączania i włączania hibernacji na komputerze w systemie Windows.

Hibernacja to proces zapisywania zawartości znajdującej się obecnie w pamięci na dysku twardym, aby umożliwić całkowite wyłączenie komputera. Kiedy komputer przechodzi w stan hibernacji, wykonuje migawkę plików systemowych i sterowników, zapisuje tę migawkę na dysku twardym przed wyłączeniem. Dzięki temu komputer może się szybciej uruchomić. Hibernacja jest domyślnie włączona i rezerwuje część dysku dla swojego pliku „hiberfil.sys”. W dowolnym momencie możesz włączyć komputer, aby wznowić działanie ze stanu hibernacji i kontynuować pracę od miejsca, w którym ją przerwałeś.

Jeśli chcesz zwolnić miejsce na dysku, możesz wyłączyć funkcję hibernacji, jeśli rzadko z niej korzystasz. Tak więc głównym powodem , dla którego możesz chcieć wyłączyć hibernację na swoim komputerze, jest to, czy naprawdę potrzebujesz tych dodatkowych gigabajtów miejsca na dysku twardym.

Jeśli używasz dysku SSD dla komputera z systemem Windows 11 lub 10, lepiej wyłączyć funkcję hibernacji, aby oszczędzić żywotność dysku SSD.

Za każdym razem, gdy system operacyjny przechodzi w stan hibernacji, zapisuje zawartość swojej pamięci RAM do pliku „hiberfilu.sys”, a następnie wyłącza zasilanie. W systemach z dyskami półprzewodnikowymi ciągłe zapisywanie do pliku hibernacji może być niebezpieczne dla dysku SSD, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłych dysków twardych, dyski SSD mogą obsługiwać tylko ograniczoną liczbę zapisów przed końcem gwarancji. Dlatego w większości nowoczesnych laptopów z dyskami SSD hibernacja jest domyślnie wyłączona.

Aby zmienić rozmiar pliku „hiberfil.sys” w programie Hibernate Enable or Disable użyj przycisku „Rozmiar” i wybierz jedną z opcji:
  • Minimalny rozmiar = 40% całkowitej ilości zainstalowanej pamięci RAM (pamięć)
  • Średni rozmiar = 75% całkowitej ilości zainstalowanej pamięci RAM (pamięć)
  • Maksymalny rozmiar = 100% całkowitej ilości zainstalowanej pamięci RAM (pamięć)
  • Zmniejszony rozmiar = 20% całkowitej ilości zainstalowanej pamięci RAM (pamięci) – tylko w systemie Windows 10

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10/11 – 64 & 32-bit
Licencja: bezpłatny (freeware)

Languages: Arabic, Bulgarian, Chinese (Simplified), English, French, German, Greek, Hebrew, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Polish, Romanian, Russian, Spanish, Swedish, Turkish.

You may also like...