IPInfoOffline umożliwia przeglądanie informacji o adresach IP. Program korzysta z wewnętrznej bazy danych i nie korzysta z zewnętrznego serwera do pobierania informacji. Używa skompresowanej bazy adresów IP, która jest przechowywana w pliku exe.

Dla każdego adresu IP dostępne są różne informacje: zakres bloków adresów IP, organizacja (RIPE, ARIN, APNIC, LACNIC lub AFRINIC), data przypisania, nazwa kraju i kod kraju. Po pobraniu informacji o żądanych adresach IP można skopiować informacje do schowka lub zapisać w pliku TXT / HTML / XML / CSV.

Program nie wymaga żadnego procesu instalacji ani dodatkowych plików DLL. Aby rozpocząć korzystanie z niego, po prostu uruchamiamy plik wykonywalny – IPInfoOffline.exe
Po uruchomieniu aplikacji możemy wpisać adresy IP, które chcemy sprawdzić, a następnie klikamy “OK”.

Mimo, że program zawiera już bazę danych adresów IP, możemy nadal używać zewnętrznego pliku (IP To Country) z poniższego linku: http://software77.net/geo-ip/. Jeśli umieścimy plik IpToCountry.csv pobrany z tej witryny sieci w tym samym folderze co IPInfoOffline, zostanie on automatycznie załadowany przez program i będzie używany zamiast wewnętrznej bazy danych IP.

Począwszy od wersji 1.40, możemy także użyć bazy danych GeoLite City. Pobieramy bazę danych GeoLite City (GeoLiteCity.dat.gz), umieszczamy ją w tym samym folderze co IPInfoOffline.exe, a program automatycznie użyje go do uzyskania informacji o kraju/mieście dla każdego adresu IP.

Działa w systemach: Windows XP,Vista,7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)
Pobierz /.zip/ (936 KB / 1,08 MB) Spolszczenie /Polish/
Plik językowy, po rozpakowaniu, wrzucamy do folderu programu.
Other languages
Brak wersji instalacyjnej.

Zmiany w wersji: link

Języki / Languages: Arabic, Chinese (Siplified), Chinese (Traditional), Dutch, French, German, Greek, Japanese, Polish, Portuguese (Brazil), Romanian, Russian, Slovak, Spanish, Turkish, Valencian.

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/02/IPInfoOffline_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2018/02/IPInfoOffline_icon256-150x150.pngzbymalInternetoweadres IP,APNIC,ARIN,GeoLite City,IP,IP To Country,IPInfoOffline,IPInfoOffline portable,RIPE
IPInfoOffline umożliwia przeglądanie informacji o adresach IP. Program korzysta z wewnętrznej bazy danych i nie korzysta z zewnętrznego serwera do pobierania informacji. Używa skompresowanej bazy adresów IP, która jest przechowywana w pliku exe. Dla każdego adresu IP dostępne są różne informacje: zakres bloków adresów IP, organizacja (RIPE, ARIN, APNIC, LACNIC...