MarkdownPad jest w pełni funkcjonalnym edytorem języka Markdown dla Windows.

Markdown to język znaczników przeznaczony do formatowania tekstu zaprojektowany przez Johna Grubera i Aarona Swartza. Został stworzony , aby uprościć tworzenie i formatowanie tekstu na potrzeby stron internetowych. Markdown został oryginalnie stworzony w Perlu, później dostępny w wielu innych. Jest rozpowszechniany na licencji BSD i jest dostępny jako wtyczka do kilku systemów zarządzania treścią.

MarkdownPad jest opracowany w celu wsparcia projektantów stron internetowych podczas pisaniu kodu HTML. Umożliwia natychmiastowy podgląd dokumentu w HTML-u, wstawianie gotowych znaczników, takich jak pogrubienie, kursywa, cytat, kod, pozycja, link, obraz, uporządkowaną listę czy znacznik czasu.
Można włączyć funkcję automatycznego zapisywania, aby zapobiec utracie danych. Zaznaczony tekst lub cały dokument można skopiować do schowka jako HTML. Oprócz eksportu projektu do formatu HTML program oferuje wsparcie dla formatu PDF.
Można dostosować wygląd (np. tła i koloru czcionki, wyświetlania znaków w edytorze) i dodać własny arkusz stylów CSS.

Oferuje wsparcie dla skrótów klawiaturowych, prostą wyszukiwarkę i podgląd tworzonych dokumentów w domyślnej przeglądarce internetowej. Podczas pracy nie obciąża zbyt komputera.

Info
Porównanie wersji darmowej i płatnej – LINK
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework 4 lub wyżej.
Działa w systemach: Windows XP,Vista /32-bit/ i 7,8 /32 i 64-bit/
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz ( 29,1 MB / 67,4 MB )
Wersja instalacyjna: pobierz

Zmiany w wersji: link

Catalan, Chinese (Simplified), Chinese (Traditional), Danish, English, Finnish, French, German, Italian, Japanese, Korean, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Spanish, Swedish.
Zrzuty ekrany / Screenshots

MarkdownPad_1 MarkdownPad_2 MarkdownPad_3 MarkdownPad_4 MarkdownPad_5

https://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/01/MarkdownPad_icon256.pnghttps://portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/01/MarkdownPad_icon256-150x150.pngzbymalTworzenie stron internetowycharkusz stylów,CSS,HTML,kod HTML,MarkdownPad,MarkdownPad portable,PDF,Strony www
MarkdownPad jest w pełni funkcjonalnym edytorem języka Markdown dla Windows. Markdown to język znaczników przeznaczony do formatowania tekstu zaprojektowany przez Johna Grubera i Aarona Swartza. Został stworzony , aby uprościć tworzenie i formatowanie tekstu na potrzeby stron internetowych. Markdown został oryginalnie stworzony w Perlu, później dostępny w wielu innych. Jest...