Opera_beta_icon256Opera Beta (najnowsza wersja oparta jest na Chromium) jest równoległą kompilacją Opery zawierającą najnowsze, przełomowe funkcje. Może być przydatna głównie dla deweloperów i testerów.

Może być instalowana i uruchamiana niezależnie od podstawowej wersji Opery – wersje te nie wpływają na siebie.

Aby uniknąć nieporozumień, Opera i Opera Beta różnią się wyglądem:

– różne ikony aplikacji,
– różne kolory przycisków menu.

Najistotniejszą różnicą Opera Beta w stosunku do Opery jest inne zachowanie przeglądarki:
-oddzielne ustawienia
-inny sposób dokonywania automatycznych aktualizacji.

W domyślnej konfiguracji Opera Beta jest uaktualniana po każdej publikacji nowej wersji poglądowej Opery na blogu Opera Desktop Team oraz po każdej publikacji wersji alfa i beta przeglądarki. Aby zmniejszyć częstotliwość aktualizacji i uaktualniać Operę tylko do wersji alfa i beta, odznacz opcję DownloadAllSnapshots i zapisz ustawienia.

Info
Do codziennego i stabilnego przeglądania używaj Opery. Aby eksperymentować z najnowszymi i najlepszymi funkcjami – korzystaj z Opery Beta.

Oddzielono od przeglądarki funkcję Opera Mail (klient poczty z funkcją czytnika grup dyskusyjnych, IRC oraz kanałów RSS/Atom), która jest teraz oddzielnym narzędziem.

Info
Pobieramy plik instalacyjny programu.
Po pierwszym uruchomieniu programu klikamy na przycisk Opcje, w linijce Install for zaznaczamy Stand-alone installation (USB), a następnie w Install path określamy  folder (np. tworzymy folder Opera-Beta), gdzie ma znaleźć się program. Możemy odznaczyć opcje Skróty, jeśli nie chcemy ich tworzyć. Na końcu klikamy Accept and Install.
Działa w systemach: Windows 7,8,10
Licencja: bezpłatny (freeware)

Pobierz (1,76 MB – instalator online / 209 MB) https://i2.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/10/Opera_beta_icon256.png?fit=256%2C256&ssl=1https://i2.wp.com/portable.info.pl/wp-content/uploads/2015/10/Opera_beta_icon256.png?resize=150%2C150&ssl=1zbymalPrzeglądarki wwwInternet,Internetowe,Opera Beta,Przeglądarki www
Opera Beta (najnowsza wersja oparta jest na Chromium) jest równoległą kompilacją Opery zawierającą najnowsze, przełomowe funkcje. Może być przydatna głównie dla deweloperów i testerów. Może być instalowana i uruchamiana niezależnie od podstawowej wersji Opery – wersje te nie wpływają na siebie. Aby uniknąć nieporozumień, Opera i Opera Beta różnią się wyglądem: -...