Opera Beta 106.0.4998.2 portable

Opera Beta portable

Opera Beta (najnowsza wersja oparta jest na Chromium) jest równoległą kompilacją Opery zawierającą najnowsze, przełomowe funkcje. Może być przydatna głównie dla deweloperów i testerów.

Może być instalowana i uruchamiana niezależnie od podstawowej wersji Opery – wersje te nie wpływają na siebie.

Aby uniknąć nieporozumień, Opera i Opera Beta różnią się wyglądem:

– różne ikony aplikacji,
– różne kolory przycisków menu.

Najistotniejszą różnicą Opera Beta w stosunku do Opery jest inne zachowanie przeglądarki:
-oddzielne ustawienia
-inny sposób dokonywania automatycznych aktualizacji.

W domyślnej konfiguracji Opera Beta jest uaktualniana po każdej publikacji nowej wersji poglądowej Opery na blogu Opera Desktop Team oraz po każdej publikacji wersji alfa i beta przeglądarki. Aby zmniejszyć częstotliwość aktualizacji i uaktualniać Operę tylko do wersji alfa i beta, odznacz opcję DownloadAllSnapshots i zapisz ustawienia.

Do codziennego i stabilnego przeglądania używaj Opery. Aby eksperymentować z najnowszymi i najlepszymi funkcjami – korzystaj z Opery Beta.

Oddzielono od przeglądarki funkcję Opera Mail (klient poczty z funkcją czytnika grup dyskusyjnych, IRC oraz kanałów RSS/Atom), która jest teraz oddzielnym narzędziem.

Działa w systemach: Windows 10/11
Licencja: bezpłatny (freeware)

Portable: pobieramy plik instalacyjny programu.
Po pierwszym uruchomieniu programu klikamy na przycisk Opcje, w linijce Install for zaznaczamy Stand-alone installation (USB), a następnie w Install path określamy  folder (np. tworzymy folder Opera-Beta), gdzie ma znaleźć się program. Możemy odznaczyć opcje Skróty, jeśli nie chcemy ich tworzyć. Na końcu klikamy Accept and Install.

Program Opera Beta można pobierać również za pomocą programu Portable Opera Updater. To przenośny aktualizator dla tej przeglądarki internetowej. Dzięki niemu możesz używać wersji Opera GX, Developer, Beta lub Stable, jako wersji x86 lub x64, w poszczególnych folderach.

Opera – wersja stabilna

You may also like...