PSGen 1.0 portable

PSGen

PSGen jest niewielkim programem narzędziowym umożliwiającym wygenerowanie dowolnej liczby haseł w oparciu o kryteria zdefiniowane przez użytkownika.

Każde hasło jest tworzone w wyniku losowania określonej ilości znaków z zestawów znaków wybranych przez użytkownika. Do programu dołączono kilka zestawów z najczęściej wykorzystywanymi znakami, ale użytkownik może tworzyć własne zestawy znaków oraz edytować już istniejące.

Jednorazowo program umożliwia wygenerowanie 100 000 haseł. Jeżeli potrzebujesz więcej haseł, po prostu ustaw liczbę haseł na wartość maksymalną i kliknij kilka razy przycisk Generuj hasła (lub klawisz F5).
Hasła wygenerowane przez program można skopiować do schowka oraz zapisać do pliku tekstowego.

Oprócz zdefiniowania zestawu znaków z jakich będą składać się wygenerowane hasła, użytkownik ma także możliwość określenia znaków oraz łańcuchów znaków, których wygenerowane hasła nie mogą zawierać (na panelu Wykluczenia).

Ustawienia programu można zapisać do pliku INI i wczytać w dowolnym momencie (odpowiednie polecenia dostępne są w menu Plik).

Program jest przenośny (portable) – konfiguracja programu zapisywana jest w jednym pliku INI, program w ogóle nie wykorzystuje rejestru systemowego, nie zmienia żadnych ustawień systemowych i nie wymaga do działania instalacji żadnych dodatkowych bibliotek.
Napisałem ten program ponad 15 lat temu. Używam go regularnie do dziś, dlatego postanowiłem go opublikować. Być może jeszcze komuś się przyda – Jacek Pazera

Najważniejsze funkcje programu PSGen:

-generowanie haseł na podstawie kryteriów określonych przez użytkownika
-tworzenie oraz edycja zestawów znaków z których będą tworzone hasła
-możliwość zdefiniowania znaków oraz łańcuchów znaków, których hasła nie mogą zawierać
-możliwość skopiowania wybranych lub wszystkich wygenerowanych haseł do schowka
-zapisywanie wybranych lub wszystkich wygenerowanych haseł do pliku tekstowego
-opcjonalne automatyczne zapisywanie wygenerowanych haseł do pliku passwords.txt
-opcjonalne automatyczne kopiowanie do schowka pierwszego wygenerowanego hasła
-filtrowanie wygenerowanych haseł
-wbudowany moduł sprawdzający dostępność aktualizacji programu.
-wbudowany mechanizm obsługi wielu języków oparty na plikach tekstowych INI z kodowaniem UTF-8. Do napisania kolejnych wersji językowych wystarczy zwykły edytor tekstowy, np. systemowy Notatnik.

Program jest przenośny (portable): nie wykorzystuje rejestru systemowego, a wszystkie dane konfiguracyjne zapisywane są w jednym pliku INI znajdującym się w katalogu z programem. Program można skopiować na dysk zewnętrzny i używać na innym komputerze bez żadnej instalacji.
Program jest całkowicie darmowy, do użytku prywatnego i komercyjnego.

Jeśli korzystasz z moich programów, uważasz, że są one przydatne i chciałbyś mnie wspomóc finansowo, możesz przesłać niewielką sumę na moje konto w mBanku lub za pośrednictwem serwisu PayPalJacek Pazera

Działa w systemach: Windows XP/Vista/7/8/10
Licencja: bezpłatny do użytku osobistego lub komercyjnego (free personal or commercial use)

Languages: Chinese (Simplified), English, Greek, Japanese, Polish, Russian, Slovenian.

You may also like...